Mostovoy Tedesko va Abaskal uchun stajirovka taklif qildi
Sobiq futbolchi, "Spartak" va "Selta" jamoalarida o‘ynagan Aleksandr Mostovoy sobiq "qizil-oq" jamoaning bosh murabbiylari Gilyermo Abaskal va Domeniko Tedesko ustozlik qilishga tayyormi, degan savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning aytishicha, u ularga o‘zining bir nechta golini ko‘rsatishi mumkin. U murabbiylarga o‘tirib kuzatishni taklif qildi va agar ular istasa, tayyor ekanligini ta’kidladi.
Biroq, ularning futbolchi sifatida o‘ynamaganligi sababli, hech narsani tushunmasliklari mumkinligini ham qo‘shimcha qildi. Domeniko Tedesko 2019 yildan 2021 yilgacha "Spartak" jamoasini boshqargan va ushbu davrda jamoa Rossiya premer-ligasida kumush medallarni qo‘lga kiritgan.
Gilyermo Abaskal esa 2022 yildan 2024 yilgacha Moskva jamoasining bosh murabbiyi bo‘lib, uning rahbarligida "qizil-oq" jamoa premer-ligada bronza medallarini olgan.

Мостовой предложил стажировку для Тедеско и Абаскаля
Бывший футболист, игравший за команды «Спартак» и «Сельта», Александр Мостовой высказался по поводу вопроса, готов ли он наставлять бывших главных тренеров «красно-белых» Гильермо Абаскала и Доменико Тедеско. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, он может показать им несколько своих голов. Он предложил тренерам сесть и наблюдать, и подчеркнул, что готов, если они захотят.
Однако он добавил, что из-за того, что они не играли в футбол как игроки, они могут ничего не понять. Доменико Тедеско руководил «Спартаком» с 2019 по 2021 год, и за это время команда завоевала серебряные медали Российской премьер-лиги.
Гильермо Абаскал был главным тренером московской команды с 2022 по 2024 год, и под его руководством «красно-белые» получили бронзовые медали премьер-лиги.