Orlov Glushenkovning o‘yindagi o‘sishini ta’kidladi
Mashhur sharhlovchi Gennadiy Orlov Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi yarim himoyachisi Maksim Glushenkovning o‘yindagi rivojlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda u ikki o‘yinda beshta gol urdi. Orlovning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy Sergey Semak Glushenkovni qayta tarbiyalaganini aytish noto‘g‘ri, chunki Maksim o‘z-o‘zidan hammasini tushungan.
Sergey Bogdanovich unga to‘p raqami sifatida o‘n raqamini berdi, bu esa murabbiy futbolchini yuqori baholayotganidan darak beradi. "Zenit" joriy mavsumdagi o‘nchi tur o‘yinda o‘z maydonida "Orenburg"ni 5:2 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yinda Glushenkov to‘rt marta gol urib, katta natija ko‘rsatdi. Hozirda Sankt-Peterburg klubi 19 ochko bilan Rossiya Premer-ligasining jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi.

Орлов подчеркнул рост Глушенкова в игре
Известный комментатор Геннадий Орлов высказался о развитии в игре полузащитника санкт-петербургского «Зенита» Максима Глушенкова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно он забил пять голов в двух матчах. По словам Орлова, неправильно говорить, что тренер Сергей Семак перевоспитал Глушенкова, так как Максим сам всё понял.
Сергей Богданович дал ему номер десять на футболке, что свидетельствует о высоком мнении тренера о футболисте. «Зенит» в десятом туре текущего сезона на своём поле обыграл «Оренбург» со счётом 5:2.
В этом матче Глушенков забил четыре гола, показав отличный результат. В настоящее время клуб из Санкт-Петербурга занимает третье место в таблице Российской Премьер-лиги с 19 очками.