Kobelev: Glushenkovni eng yaxshi deb aytish hali erta
Rossiyalik murabbiy Andrey Kobelev «Zenit» jamoasining hujumchisi Maksim Glushenkovni hozirgi a’lo darajadagi formasi bilan Rossiya Premer Ligasi eng yaxshi futbolchisi deb hisoblash mumkinmi, degan savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, hozircha bunday baholarni berish erta, chunki chempionatning faqat uchdan biri o‘tkazilgan. Uning fikriga ko‘ra, mavsum yakunida «Zenit» jamoasi qanday o‘rin egallashi va Glushenkov boshqalar bilan birgalikda butun chempionat davomida qanday o‘yin ko‘rsatishi muhim bo‘ladi.
O‘nchi turda «Orenburg»ga qarshi o‘yinda Glushenkov to‘rtta gol urdi. Ushbu uchrashuv 5:2 hisobida «Zenit» jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi.
Shunday qilib, hozirgi paytda futbolchining imkoniyatlari yaxshi bo‘lsa-da, umumiy baho berish uchun hali erta ekanligi ta’kidlandi. Mavsum davomida uning va jamoaning natijalari e’tiborga olinadi.

Кобелев: Глушенкову называть лучшим пока рано
Российский тренер Андрей Кобелев высказался по поводу вопроса, можно ли считать нападающего «Зенита» Максима Глушенкова лучшим игроком Российской Премьер-Лиги в его нынешней отличной форме. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, пока рано давать такие оценки, так как проведена только треть чемпионата. По его мнению, важно, какое место займет команда «Зенит» по итогам сезона и как Глушенков вместе с другими игроками будет показывать игру на протяжении всего чемпионата.
В десятом туре в матче против «Оренбурга» Глушенков забил четыре гола. Эта встреча завершилась победой «Зенита» со счетом 5:2.
Таким образом, хотя в настоящее время возможности футболиста хороши, подчеркнуто, что давать общую оценку пока рано. В течение сезона будут учитываться его и команды результаты.