Karpin "Dinamo"da o‘z o‘yin uslubini shakllantirmoqda
Rossiya futbol agenti Aleksey Safonov poytaxtning Dinamo jamoasining so‘nggi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Dinamo asta-sekin o‘z o‘yini va uslubini topmoqda. Murabbiy Valeriy Karpin futbolchilarga o‘z talablarini aniq yetkazmoqda va jamoa a’zolari buni yaxshiroq tushuna boshlagan.
Safonovning so‘zlariga ko‘ra, bu jarayon jamoaning o‘sishiga yordam bermoqda. Agent shuningdek, Krylya Sovetovga qarshi o‘yinda markaziy maydon yetishmasligi jamoalarning o‘yin uslubiga ta’sir qilganini qayd etdi.
Biroq, bunday futbol har doim ham yaxshi natija bermasligi mumkin. Safonov fikricha, navbatdagi Lokomotivga qarshi o‘yin Dinamo uchun muhim sinov bo‘ladi va jamoaning haqiqiy kuchi shu o‘yinda ko‘rinadi.
Hozirda Dinamo Rossiya chempionatida o‘n o‘yindan so‘ng 15 ochko bilan oltinchi o‘rinda bormoqda. Jamoaning keyingi o‘yinlari uning mavsumdagi natijalarini yaxshilash yoki yomonlashtirishda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Umuman olganda, Dinamo asta-sekin o‘z o‘yinini yaxshilamoqda va murabbiyning strategiyasi samara berishi kutilmoqda.

Карпин формирует свой стиль игры в "Динамо"
Российский футбольный агент Алексей Сафонов высказался о последних матчах столичного клуба Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Динамо постепенно находит свою игру и стиль. Тренер Валерий Карпин чётко доносит свои требования до игроков, и члены команды начинают лучше это понимать.
По словам Сафонова, этот процесс помогает росту команды. Агент также отметил, что отсутствие центрального полузащитника в матче против Крыльев Советов повлияло на стиль игры команд.
Однако такой футбол не всегда может приносить хорошие результаты. По мнению Сафонова, следующий матч против Локомотива станет важным испытанием для Динамо, и настоящая сила команды проявится именно в этой игре.
В настоящее время Динамо занимает шестое место в чемпионате России после десяти игр, набрав 15 очков. Следующие матчи команды будут иметь важное значение для улучшения или ухудшения её результатов в сезоне.