Talalaev: Baltika ruhini birdan o‘zgartirish qiyin
«Baltika» jamoasining bosh murabbiyi Andrey Talalaev «Match TV» telekanaliga CSKA bilan o‘yindan oldingi intervyu berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning hozirgi holati va o‘yinga tayyorgarlik haqida fikr bildirdi. «Baltika» jamoasi birinchi ligadan chiqqan oddiy jamoa hisoblanadi.
Hozirda ular 9 turdan so‘ng 17 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida yetakchi o‘rinlardan birini egallagan. Bosh murabbiyning aytishicha, jamoaning ruhiy holatini birdaniga o‘zgartirish qiyin.
O‘yinchilar asta-sekin o‘sib, rivojlanmoqda, biroq g‘alaba ruhi va tajribasi «armeyets»lardagi kabi darajada emas. CSKA jamoasi chempionatda tezkor hujumlarda eng ko‘p gol uradigan jamoa hisoblanadi.
Shu sababli tayyorgarlik jarayonida aynan shu jihatga e’tibor qaratilgan. Talalaev CSKA va «Krasnodar» jamoalarini eng o‘yinchan va kuchli raqiblar deb ta’rifladi.
Ular maydonga tezkor va chaqqon o‘yinchilarni chiqarib, o‘z uslublarini namoyish etishga harakat qilishadi. Jamoa esa o‘z kuchli tomonlarini ko‘rsatishga intilmoqda.
Jamoaning boshlang‘ich tarkibida o‘zgarishlar ham mavjud. Masalan, Offor bugungi o‘yinda birinchi bor birinchi daqiqalardan maydonga tushadi.
Bosh murabbiy bu qarorni CSKA jamoasining birinchi va ikkinchi bo‘limdagi gol urish statistikasiga asoslagan. Unga ko‘ra, CSKA jamoasining 75 foizi golini birinchi bo‘limda uradi, shuning uchun ikkinchi bo‘limda o‘ynashga harakat qilishadi.
Umuman olganda, «Baltika» jamoasi o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishga va raqibga qarshi kurashishda kuchli ekanligini isbotlashga intilmoqda. CSKA bilan o‘yin qiziqarli va murakkab kechishi kutilmoqda.

Талалаев: Трудно сразу изменить дух Балтики
Главный тренер команды «Балтика» Андрей Талалаев дал интервью телеканалу «Матч ТВ» перед игрой с ЦСКА. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он высказался о текущем состоянии команды и подготовке к матчу. Команда «Балтика» считается обычной командой, вышедшей из первой лиги.
В настоящее время после 9 туров они набрали 17 очков и занимают одно из ведущих мест в турнирной таблице. По словам главного тренера, сложно сразу изменить психологический настрой команды.
Игроки постепенно растут и развиваются, однако дух победы и опыт у них не на таком уровне, как у «армейцев». Команда ЦСКА в чемпионате считается командой, которая забивает больше всего голов в быстрых атаках.
Поэтому в процессе подготовки особое внимание уделялось именно этому аспекту. Талалаев охарактеризовал команды ЦСКА и «Краснодара» как самых техничных и сильных соперников.
Они выпускают на поле быстрых и проворных игроков, стараясь демонстрировать свой стиль игры. Команда же стремится показать свои сильные стороны.
В стартовом составе команды также есть изменения. Например, Оффор в сегодняшнем матче впервые выйдет на поле с первых минут.
Главный тренер объяснил это решение статистикой забитых голов ЦСКА в первом и втором таймах. По его словам, 75 процентов голов ЦСКА забивается в первом тайме, поэтому они стараются играть во втором тайме.
В целом команда «Балтика» стремится показать свои возможности и доказать свою силу в борьбе с соперником. Ожидается, что игра с ЦСКА будет интересной и сложной.