Glushenkov RPL to‘purarlar poygasiga qo‘shildi
Rossiya chempionatining o‘nchi turida «Zenit» o‘z maydonida «Orenburg» jamoasini 5:2 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu o‘yinda Glushenkov to‘rt gol urdi.
Kornyukhin fikriga ko‘ra, Glushenkov o‘tgan o‘yinlardagi xatolaridan to‘g‘ri xulosa chiqargan va shu sababli o‘zining eng yaxshi futbolini namoyish etmoqda. Uning so‘zlariga ko‘ra, hujumchi to‘purarlar poygasida yetakchilardan atigi ikki golga ortda qolmoqda va bu raqobatga faol kirishganini anglatadi.
Kornyukhin kelajakda bunday pasayishlar takrorlanmasligiga umid bildiradi. Joriy mavsumda 26 yoshli futbolchi oltita gol urib, ikki golga assistentlik qilgan.
Hozircha undan ko‘proq gol urgan futbolchilar faqat Batrakov va Daku hisoblanadi. Ushbu ma’lumotlar «Metaratings» sayti tomonidan taqdim etilgan.

Глушенков присоединился к гонке бомбардиров РПЛ
Бывший футболист Евгений Корнюхин высказался о высокой результативности нападающего «Зенита» Максима Глушенкова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В десятом туре чемпионата России «Зенит» на своём поле обыграл «Оренбург» со счётом 5:2. В этой игре Глушенков забил четыре гола.
По мнению Корнюхина, Глушенков сделал правильные выводы из ошибок в предыдущих матчах и поэтому демонстрирует свою лучшую игру. По его словам, нападающий отстаёт от лидеров гонки бомбардиров всего на два гола, что означает его активное участие в борьбе.
Корнюхин надеется, что в будущем такие спадки не повторятся. В текущем сезоне 26-летний футболист забил шесть голов и отдал две результативные передачи.
Пока что больше голов, чем он, забили только Батраков и Даку. Эти данные предоставлены сайтом «Metaratings».