Poytaxt klubi CSKA tibbiyot xizmati rahbari Eduard Bezuglov Ramiro di Lusianoning "Baltika"ga qarshi o‘yinga arizada yo‘qligi sabablarini izohladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining o‘nchi tur o‘yini Moskva vaqti bilan soat 14:30 da boshlandi. Bezuglovning so‘zlariga ko‘ra, bir necha kun oldin Ramiro mashg‘ulot davomida tizza bo‘g‘imiga jarohat olgan.
Bu kontaktli jarohat bo‘lib, davolanish muddati kamida ikki hafta davom etadi. 21 yoshli argentinalik futbolchi Ramiro di Lusiano avgust oyida "Banfil" klubidan 1,15 million yevroga CSKAga o‘tgan.
Shu vaqt ichida u jamoa safida uchta o‘yinda maydonga tushdi. Uning jarohati tufayli joriy o‘yinda ishtirok eta olmasligi ma’lum qilindi.
Bu holat jamoaning o‘yin rejasiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Klub tibbiyot xizmati futbolchining tezroq sog‘ayishi uchun barcha zarur choralarni ko‘rmoqda.

Bezuglov: Лусиано получил травму колена, на поле не вышел
Руководитель медицинской службы столичного клуба ЦСКА Эдуард Безуглов объяснил причины отсутствия Рамиро ди Лусиано в заявке на матч против «Балтики». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч десятого тура чемпионата России начался в 14:30 по московскому времени. По словам Безуглова, несколько дней назад Рамиро получил травму коленного сустава во время тренировки.
Это контактная травма, срок лечения которой составляет не менее двух недель. 21-летний аргентинский футболист Рамиро ди Лусиано в августе перешёл из клуба «Банфил» в ЦСКА за 1,15 миллиона евро.
За это время он сыграл в трёх матчах за команду. Сообщается, что из-за травмы он не сможет принять участие в текущем матче.
Эта ситуация может повлиять на игровой план команды. Медицинская служба клуба принимает все необходимые меры для скорейшего выздоровления футболиста.