Kobelev: Dinamo o‘yini sezilarli darajada o‘zgardi
Sobiq murabbiy Andrey Kobelev, Moskva "Dinamo" jamoasida ishlagan, "oq-ko‘k"larning o‘yindagi o‘zgarishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda o‘tkazilgan Rossiya Premyer Ligasi o‘yinida Valeriy Karpinning shogirdlari "Krylya Sovetov" jamoasini 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Kobelevning so‘zlariga ko‘ra, birinchi va oxirgi o‘yinlar orasida o‘yin uslubida katta farq bor.
"Dinamo" tezkor hujumchilarga va so‘nggi uzatmalarni amalga oshira oladigan o‘yinchilarga ega bo‘lib, butunlay boshqacha ko‘rinishga ega bo‘lmoqda. Bu haqda "Match TV" xabar berdi.
Shu bilan birga, Kobelev darhol xulosa chiqarishni istamaydi, chunki "Krylya Sovetov" va "Orenburg" kabi raqiblarning darajasi hali yuqori emas. Keyingi turda "Dinamo" (6-o‘rin, 15 ochko) "Lokomotiv" (1-o‘rin, 20 ochko) bilan derbi o‘yinini o‘tkazadi.

Кобелев: Игра Динамо значительно изменилась
Бывший тренер Андрей Кобелев, работавший в московском "Динамо", высказался об изменениях в игре "бело-голубых". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В недавно прошедшем матче Российской Премьер-Лиги подопечные Валерия Карпина одержали победу над командой "Крылья Советов" со счётом 3:2. По словам Кобелева, между первой и последней играми существует большая разница в стиле игры.
"Динамо" обладает быстрыми нападающими и игроками, способными делать последние передачи, и команда приобретает совершенно иной облик. Об этом сообщает "Матч ТВ".
При этом Кобелев не спешит делать выводы, так как уровень соперников, таких как "Крылья Советов" и "Оренбург", пока не высок. В следующем туре "Динамо" (6-е место, 15 очков) проведёт дерби с "Локомотивом" (1-е место, 20 очков).