Bu haqda jurnalist Stiv Key ma’lum qildi. Manbaga ko‘ra, "shaharliklar" 29 yoshli futbolchiga 2029 yilgacha yangi shartnoma taklif qilgan, shuningdek, uni yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati mavjud.
Agar Rodri klub bilan kelishuvga imzo chekadigan bo‘lsa, yillik maoshi taxminan 18 million yevro atrofida bo‘ladi. Hozirgi vaqtda uning yillik daromadi taxminan 13 million yevroni tashkil etadi.
Rodri 2019 yildan buyon "Manchester Siti" safida o‘ynab kelmoqda. Joriy mavsumda u barcha musobaqalarda beshta o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol yoki assist bilan ajralib qolmadi.
Futbolchining jamoada uzoq muddat faoliyat yuritishi klub uchun muhim hisoblanadi. Shartnomaning yangilanishi Rodrining jamoadagi o‘rnini mustahkamlashga xizmat qiladi va uning kelgusidagi faoliyatiga barqarorlik olib keladi.

Манчестер Сити предложил Родри новый контракт
Испанский полузащитник Родри Эрнандес получил предложение о продлении трудового контракта от клуба "Манчестер Сити". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Стив Кей. По информации источника, "горожане" предложили 29-летнему футболисту новый контракт до 2029 года, а также существует возможность продления ещё на один сезон.
Если Родри подпишет соглашение с клубом, его годовая зарплата составит примерно 18 миллионов евро. В настоящее время его годовой доход составляет около 13 миллионов евро.
Родри выступает за "Манчестер Сити" с 2019 года. В текущем сезоне он сыграл в пяти матчах во всех турнирах, однако не отметился голами или результативными передачами.
Долгосрочное пребывание футболиста в команде имеет большое значение для клуба. Обновление контракта послужит укреплению позиции Родри в команде и обеспечит стабильность его дальнейшей карьеры.