Ponomaryov: Karpin himoyani noto‘g‘ri tashkil qiladi
Sobiq taniqli futbolchi Vladimir Ponomaryov Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpinni BetBoom do‘stlik uchrashuvidan so‘ng tanqid qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Rossiya jamoasi Eron terma jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, jamoamizga gol o‘tkazilgan paytda g‘alati vaziyat yuzaga kelgan, chunki bunday xatolar oddiy boshlang‘ich sinf o‘quvchilari darajasida bo‘ladi.
U Karpinni himoyani to‘g‘ri tashkil eta olmaslikda aybladi. Valeriy Karpinning jamoasi 14 oktabr, seshanba kuni «VTB Arena» stadionida Boliviya terma jamoasiga qarshi uy uchrashuvini o‘tkazadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi. Ushbu bahs terma jamoaning kelgusidagi musobaqalar uchun muhim tayyorgarlik bosqichi hisoblanadi.
Jamoa murabbiyining ish faoliyati va o‘yindagi taktikalari muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Пономарёв: Карпин неправильно организует защиту
Бывший известный футболист Владимир Пономарёв раскритиковал главного тренера сборной России Валерия Карпина после товарищеского матча BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче сборная России победила сборную Ирана со счётом 2:1. По словам Пономарёва, при пропущенном голе у нашей команды возникла странная ситуация, так как такие ошибки бывают на уровне обычных учеников начальной школы.
Он обвинил Карпина в неспособности правильно организовать защиту. Команда Валерия Карпина 14 октября, во вторник, проведёт домашний матч против сборной Боливии на стадионе «ВТБ Арена».
Игра начнётся в 20:00 по московскому времени. Этот матч считается важным этапом подготовки сборной к предстоящим соревнованиям.