Valeriy Karpinning shogirdlari 14 oktabr kuni «VTB Arena» stadionida Boliviya terma jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvini o‘tkazadi. Joaozinho Boliviya va Braziliya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yinni kuzatganini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, braziliyaliklarning mag‘lubiyati alohida narsa emas, chunki Boliviya o‘z maydonida o‘ynagan va bu yer dengiz sathidan uch ming metr balandlikda joylashgan. Shuning uchun Rossiya uchun Boliviya kuchli raqib bo‘ladi.
Boliviya terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionatida ishtirok etish huquqi uchun kurashmoqda. Saralash bosqichidagi jamoaning turnir jadvalidagi o‘rni yettinchi pog‘onani tashkil etadi.
Ushbu uchrashuv Rossiya terma jamoasi uchun yaxshi sinov bo‘lib, kelajakdagi musobaqalarga tayyorgarlik sifatida ahamiyatga ega.

Жоаозиньо высоко оценил сборную Боливии
Бывший футболист «Краснодара» Жоаозиньо высказался о ближайшем сопернике сборной России — Боливии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Подопечные Валерия Карпина 14 октября на стадионе «ВТБ Арена» проведут товарищеский матч против сборной Боливии. Жоаозиньо отметил, что наблюдал за игрой между сборными Боливии и Бразилии.
По его словам, поражение бразильцев — не что-то особенное, так как Боливия играла на своем поле, которое находится на высоте три тысячи метров над уровнем моря. Поэтому для России Боливия будет сильным соперником.
Сборная Боливии борется за право участия в чемпионате мира 2026 года. Команда занимает седьмое место в турнирной таблице отборочного этапа.
Этот матч станет хорошим испытанием для сборной России и имеет значение как подготовка к будущим соревнованиям.