U rossiyalik futbolchilar orasidan Maksim Glushenkov, Aleksey Batrakov va Matvey Kislyakni ajratib ko‘rsatdi. Shu bilan birga, xorijlik futbolchilar orasida yosh va istiqbolli o‘yinchi Pedro alohida e’tiborga loyiq ekanligini ta’kidladi.
Joriy mavsumda «Zenit» klubi hujumchisi Maksim Glushenkov 11 ta o‘yinda sakkizta gol urdi va to‘rtta golga uzatma berdi. Moskva markaziy armiyasi (CSKA) futbolchisi Matvey Kislyak 17 ta o‘yinda uchta gol va beshta assist qayd etdi.
«Lokomotiv» jamoasi sardori Aleksey Batrakov 15 ta o‘yinda 11 ta gol urib, uchta golga uzatma amalga oshirdi. Shuningdek, «Zenit» jamoasining braziliyalik futbolchisi Pedro 15 ta o‘yinda bitta gol va ikki assist bilan o‘z faoliyatini davom ettirmoqda.
Belousning fikricha, mazkur futbolchilar joriy mavsumda o‘z klublariga katta hissa qo‘shmoqda va Rossiya Premyer ligasining eng yorqin yulduzlari hisoblanadi. Ular o‘z o‘yinlari bilan muxlislar e’tiborini tortib, jamoalarining muvaffaqiyatiga xizmat qilmoqda.

Belous: Педро лучший легионер в RPL
Эксперт в области футбола Юрий Белоус высказал мнение о сильнейших футболистах Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выделил среди российских игроков Максима Глушенкова, Алексея Батракова и Матвея Кисляка. При этом среди иностранных футболистов особое внимание заслуживает молодой и перспективный игрок Педро.
В текущем сезоне нападающий клуба «Зенит» Максим Глушенков в 11 матчах забил восемь голов и отдал четыре голевые передачи. Игрок московского ЦСКА Матвей Кисляк в 17 матчах отметился тремя голами и пятью ассистами.
Капитан команды «Локомотив» Алексей Батраков в 15 матчах забил 11 голов и сделал три голевые передачи. Также бразильский футболист «Зенита» Педро в 15 матчах продолжает выступать с одним голом и двумя ассистами.
По мнению Белоуса, эти футболисты в текущем сезоне вносят значительный вклад в успехи своих клубов и являются яркими звездами Российской Премьер-лиги. Они привлекают внимание болельщиков своей игрой и служат на благо успеха своих команд.