Lukas Vera "Al-Vahda" bilan shartnomani bekor qildi
Avvalgi futbolchi Lukas Vera “Al-Vahda” klubidan ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U bu klubda hech bir o‘yin o‘tkazmagan. Argentinalik futbolchining so‘zlariga ko‘ra, shartnomani muddatidan oldin bekor qilish to‘g‘risidagi qaror klub tomonidan qabul qilingan.
“Yozda ular menga katta qiziqish bildirishdi, uzoq vaqt muzokaralar olib borishdi va menga tayanishdi. Ammo uch oy o‘tib, shartnomani bekor qilish uchun qo‘ng‘iroq qilishdi.
Bu mantiqsiz holat”, dedi Vera “Sport-Express” nashriga bergan intervyusida. Yarim himoyachi joriy yil iyul oyidan sentyabrigacha BAA klubi bilan shartnoma tuzgan edi.
Hozirda 28 yoshli futbolchi erkin agent hisoblanadi. Eslatib o‘tamiz, u o‘tgan mavsumni Moskva viloyatining “Ximki” klubida o‘tkazgan.

Лукас Вера расторг контракт с "Аль-Вахдой"
Бывший футболист Лукас Вера высказался о своем уходе из клуба «Аль-Вахда». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не провел ни одного матча за этот клуб. По словам аргентинского футболиста, решение о досрочном расторжении контракта было принято клубом.
«Летом они проявляли ко мне большой интерес, долго вели переговоры и рассчитывали на меня. Но через три месяца позвонили, чтобы расторгнуть контракт.
Это нелогичная ситуация», — сказал Вера в интервью изданию «Спорт-Экспресс». Полузащитник заключил контракт с клубом ОАЭ с июля по сентябрь этого года.
В настоящее время 28-летний футболист является свободным агентом. Напомним, что прошлый сезон он провел в клубе «Химки» Московской области.