Pepe: Alonso uchun "Real"ni boshqarish sinovdan o‘tkazmoqda
Sobiq futbolchi, Madriddagi "Real" jamoasi va Portugaliya terma jamoasi a’zosi Pepe "Real" klubi bosh murabbiyi Xabi Alonso haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Pepe Alonsoni yaxshi bilishini va uning bilan birga o‘ynaganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Real"ni boshqarish katta mas’uliyat va qiyin sinovdir, chunki klub juda yuqori talablar qo‘yadi.
Pepe Xabi Alonsoning bu ishda muvaffaqiyat qozonishiga ishonadi. Shuningdek, portugaliyalik futbolchi Alonsoning murabbiylik faoliyatiga futbolchi sifatida faoliyat yuritgan paytlaridanoq qiziqqanini aytdi.
U bu borada mashhur murabbiy Joze Mourinyu bilan ham suhbatlashgan. Xabi Alonso joriy yil yozda "Real" jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi.
Uning rahbarligida Madrid jamoasi La Liga musobaqasida sakkiz turdan so‘ng yigirma bir ochko to‘plab, turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu natijalar jamoaning yangi murabbiy ostida yaxshi o‘sayotganidan darak beradi.
Xabi Alonsoning murabbiy sifatidagi faoliyati va jamoaga olib kelayotgan ijobiy o‘zgarishlar haqida ko‘plab fikrlar mavjud. Uning rahbarligi ostida "Real" jamoasi yanada kuchayib, kelajakda katta yutuqlarga erishishi kutilmoqda.

Пепе: для Алонсо "Реал" является испытанием
Бывший футболист, игрок мадридского "Реала" и сборной Португалии Пепе высказался о главном тренере клуба "Реал" Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пепе отметил, что хорошо знает Алонсо и играл вместе с ним. По его словам, управление "Реалом" — это большая ответственность и сложное испытание, так как клуб предъявляет очень высокие требования.
Пепе верит в успех Хаби Алонсо в этой работе. Также португальский футболист рассказал, что Алонсо интересовался тренерской деятельностью еще в период своей карьеры игрока.
Он также общался по этому поводу с известным тренером Жозе Моуринью. Хаби Алонсо был назначен главным тренером "Реала" этим летом.
Под его руководством мадридская команда после восьми туров Ла Лиги набрала двадцать одно очко и занимает первое место в турнирной таблице. Эти результаты свидетельствуют о хорошем прогрессе команды под руководством нового тренера.
Существует множество мнений о тренерской деятельности Хаби Алонсо и положительных изменениях, которые он приносит в команду. Под его руководством "Реал" становится сильнее и ожидается, что в будущем команда добьется больших успехов.