Luis Suarez o‘z faoliyatida 600-golni qayd etdi
Amerikaning "Inter Mayami" jamoasi MLS chempionatining navbatdagi turida 4:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Luis Suarez gol urdi va Messi hamda uning jamoadoshlari tomonidan tashkil etilgan hujumni yakunladi. Urugvaylik hujumchi bu gol bilan o‘z faoliyatidagi 600-golini nishonladi.
Bu natija unga muhim yutuq sifatida tarixda o‘z o‘rnini mustahkamlash imkonini berdi. Suarez bu ko‘rsatkichga erishgan futbolchilar orasida o‘n birinchi bo‘ldi.
Endi uning navbatdagi maqsadi eng yaxshi o‘nlikka kirishdir. Buning uchun u portugaliyalik Eysebioga yetib, uni ortda qoldirishi kerak.
Eysebio o‘z faoliyati davomida 620 ta gol urgan. Shuningdek, o‘tgan asrning ikkinchi jahon urushidan oldingi davrida faol bo‘lgan nemis futbol yulduzi Ervin Helmhenni ham ortda qoldirish mumkin.
U 631 ta gol urgan. Keyingi daraja esa gollandiyalik Abe Lenstra bo‘lib, uning hisobida 684 ta gol mavjud.
Suarez uchun bu raqamlarni ortda qoldirish katta sinov va motivatsiya hisoblanadi. Uning faoliyati va natijalari futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Luis Suarez забил 600-й гол в своей карьере
Американская команда "Интер Майами" одержала победу со счётом 4:0 в очередном туре чемпионата MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре Луис Суарес забил гол и завершил атаку, организованную Месси и его товарищами по команде. Уругвайский нападающий отпраздновал свой 600-й гол в карьере.
Этот результат позволил ему укрепить своё место в истории как важное достижение. Суарес стал одиннадцатым футболистом, достигшим такого показателя.
Теперь его следующая цель — войти в десятку лучших. Для этого ему нужно догнать и обойти португальца Эйсебио.
Эйсебио забил 620 голов за свою карьеру. Также можно обойти немецкую футбольную звезду Эрвина Хельмхенна, который выступал в период перед Второй мировой войной.
Он забил 631 гол. Следующий уровень — голландский игрок Аббе Ленстра, на счету которого 684 гола.
Для Суареса преодолеть эти показатели — большое испытание и мотивация. Его карьера и достижения вызывают большой интерес у футбольных болельщиков.