Mitrofanov: Sport vazirligi bilan aloqamiz doimiy
Maksim Mitrofanov, Rossiya futbol ittifoqining bosh kotibi, Rossiya sport vazirligi va uning rahbari Mixail Degtyaryov bilan hamkorlik haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, vazir tomonidan belgilangan maqsadlar va vazifalar futbolni rivojlantirish dasturi va konsepsiyasi bilan to‘liq mos keladi. Rossiya futbol ittifoqi sport vazirligi bilan muntazam aloqada bo‘lib, ular o‘rtasidagi muloqot doimiy ravishda davom etmoqda.
Degtyaryov tashabbusi bilan Rossiya Premer-ligasidagi klublarda yaqin kelajakda xorijiy futbolchilar soni kamaytirilishi rejalashtirilmoqda. Shuningdek, vazirga Fonbet Kubogi doirasidagi o‘yinlarda legionerlarning ishtirokini to‘liq taqiqlash taklifi ham kiritilgan.
Bu chora futbolning milliy rivojlanishiga xizmat qilishi va mahalliy iste’dodlarni qo‘llab-quvvatlashga yordam berishi maqsad qilingan. Rossiya futbol ittifoqi va sport vazirligi o‘rtasidagi hamkorlik futbol sohasida yanada samarali natijalarga erishish uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Митрофанов: Наши связи с Министерством спорта постоянны
Максим Митрофанов, генеральный секретарь Российского футбольного союза, высказался о сотрудничестве с Министерством спорта России и его руководителем Михаилом Дегтярёвым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, цели и задачи, поставленные министром, полностью соответствуют программе и концепции развития футбола. Российский футбольный союз поддерживает регулярные контакты с Министерством спорта, и их взаимодействие продолжается постоянно.
По инициативе Дегтярёва планируется в ближайшем будущем сократить количество иностранных футболистов в клубах Российской Премьер-лиги. Также министру было предложено полностью запретить участие легионеров в матчах в рамках Кубка Фонбет.
Эти меры направлены на развитие национального футбола и поддержку местных талантов. Сотрудничество Российского футбольного союза и Министерства спорта имеет важное значение для достижения более эффективных результатов в сфере футбола.