38 yoshli futbolchi «Albiseleste» jamoasidan vaqtincha ketib, «Inter Mayami» va «Atlanta Yunayted» o‘rtasidagi o‘yinda ishtirok etdi. Ushbu uchrashuvda «Inter Mayami» 4:0 hisobida g‘alaba qozondi, Messi esa ikki gol urib, bitta golga uzatma berdi.
Jurnalist Gaston Eduya ma’lumot berishicha, sakkiz marta «Oltin to‘p» sovrindori Messi hozirda Argentina terma jamoasi bilan mashg‘ulotlarni davom ettirmoqda. Yulduz futbolchi chorshanba kuni Puerto-Riko terma jamoasiga qarshi do‘stona o‘yinda maydonga tushishi kutilmoqda.
11 oktabr kuni Argentina terma jamoasi Messisiz Venesuela jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu g‘alabani Giovani lo Chelso urgan yagona gol ta’minladi.
Messi terma jamoaga qaytishi bilan jamoaning kuchi yanada oshadi va u kelgusi o‘yinlarda muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Месси вернулся в сборную Аргентины, снова забил гол на поле
Нападающий «Интер Майами» Лионель Месси вернулся в сборную Аргентины. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний футболист временно покинул команду «Альбиселесте» и принял участие в матче между «Интер Майами» и «Атланта Юнайтед». В этой встрече «Интер Майами» одержал победу со счётом 4:0, Месси забил два гола и сделал одну голевую передачу.
По информации журналиста Гастона Эдуя, восьмикратный обладатель «Золотого мяча» Месси в настоящее время продолжает тренировки со сборной Аргентины. Ожидается, что звёздный футболист выйдет на поле в товарищеском матче против сборной Пуэрто-Рико в среду.
11 октября сборная Аргентины без Месси обыграла команду Венесуэлы со счётом 1:0. Единственный гол в этой победе забил Джовани Ло Чельсо.
С возвращением Месси в сборную сила команды значительно возрастёт, и ожидается, что он сыграет важную роль в предстоящих матчах.