Mareska: Sovrinlar haqida o‘ylamayman, ishni sevaman
«Chelsi» jamoasi Enzo Mareski boshqaruvida birinchi mavsumda Konferensiyalar ligasi va Klub jahon chempionati musobaqalarida g‘olib bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yevropa kuboklari reytingida uchinchi o‘rinda turuvchi ushbu musobaqaning finalida «Chelsi» «Betis» jamoasini 4:1 hisobida mag‘lub etdi. Shuningdek, Klub jahon chempionatida «Parij Sen-Jermen» (PSJ) jamoasiga qarshi o‘tkazilgan final uchrashuvida 3:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Enzo Mareski Football Italia nashriga bergan intervyusida, ko‘pchilik PSJni finalning asosiy favoriti deb hisoblaganini ta’kidladi. U o‘z ishiga faqat g‘oliblik uchun emas, balki ishni sevganligi sababli kirishishini aytdi.
Mareski, shuningdek, ertalab turganda qo‘lga kiritilgan sovrinlar haqida o‘ylamasligini bildirdi. Hozirgi Angliya Premer-ligasining joriy mavsumida «Chelsi» yetti turdan keyin turnir jadvalida yettinchi pog‘onani egallab turibdi.

Mareska: Я не думаю о призах, я люблю свою работу
Команда «Челси» под руководством Энцо Марески в первом сезоне выиграла Лигу конференций и Клубный чемпионат мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В финале этого турнира, который занимает третье место в рейтинге европейских кубков, «Челси» обыграл «Бетис» со счётом 4:1. Также в финальном матче Клубного чемпионата мира против «Пари Сен-Жермен» (ПСЖ) была одержана победа со счётом 3:0.
В интервью изданию Football Italia Энцо Мареска отметил, что многие считали ПСЖ главным фаворитом финала. Он сказал, что подходит к своей работе не только ради побед, но и потому, что любит своё дело.
Мареска также заявил, что утром, просыпаясь, не думает о завоёванных титулах. В текущем сезоне Английской Премьер-лиги после семи туров «Челси» занимает седьмое место в турнирной таблице.