Sobiq portugal himoyachisi Pepe Krishtianu Ronalduning imkon qadar uzoqroq futbol o‘ynashini tilaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Pepe o‘zi 41 yoshida professional faoliyatini yakunlagan. Ronalduning esa kelasi yil fevral oyida 41 yoshga to‘lishi kutilmoqda.
Sobiq Madrid “Real”i va “Portu” jamoalari futbolchisining so‘zlariga ko‘ra, Ronalduning faoliyatini yakunlashi muxlislar uchun og‘ir kun bo‘ladi. Ular televizor qarshisida uning o‘yinini ko‘rmaslikka o‘rganishlari qiyin bo‘ladi.
Krishtianu Ronaldo Portugaliya terma jamoasida 224 ta o‘yinda maydonga tushib, 141 ta gol urgan. Hozirda 40 yoshdagi hujumchining Saudiya Arabistonidagi “Al-Nasr” klubi bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Futbolchi faoliyatini davom ettirishni istaydi va muxlislar uning o‘yinlarini ko‘rishda davom etishdan umidvor.

Пепе хочет, чтобы Роналду продолжал футбольную карьеру как можно дольше
Бывший португальский защитник Пепе желает, чтобы Криштиану Роналду играл в футбол как можно дольше. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пепе завершил профессиональную карьеру в 41 год. Ожидается, что Роналду исполнится 41 год в феврале следующего года.
По словам бывшего игрока мадридского «Реала» и «Порту», завершение карьеры Роналду станет тяжелым днем для болельщиков. Им будет трудно привыкнуть к тому, что они не смогут смотреть его игру по телевизору.
Криштиану Роналду провел 224 матча за сборную Португалии и забил 141 гол. В настоящее время контракт 40-летнего нападающего с клубом «Аль-Наср» из Саудовской Аравии рассчитан до середины 2027 года.