Ispaniya va Argentina Finalissima finalida o‘ynaydi
Xalqaro futbol federatsiyasi (FIFA) Yevropa chempionati va Amerika kubogi g‘oliblari o‘rtasida musobaqa o‘tkazishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Marca gazetasi xabar berdi. Manbalarning ma’lumotiga ko‘ra, ushbu musobaqa, ya’ni Finalissima, kelasi yil bahorda Qatarda bo‘lib o‘tishi mumkin.
Jamoalar o‘rtasidagi o‘yin 28 mart kuni tashkil etilishi rejalashtirilgan. Eslatib o‘tamiz, birinchi bunday o‘yin 2022 yil yozida bo‘lib o‘tgan edi.
O‘shanda Argentina va Italiya milliy terma jamoalari o‘zaro bellashib, argentinaliklar 3:0 hisobida g‘alaba qozongan. Shuningdek, navbatdagi jahon futbol chempionati 2026 yil yozida Shimoliy Amerikada o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Ushbu musobaqalar futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va xalqaro futbol rivojida muhim ahamiyatga ega. FIFA o‘yinlarni yuqori saviyada tashkil etishga tayyorlanmoqda.

Испания и Аргентина сыграют в финале Финалиссимы
Международная федерация футбола (ФИФА) планирует провести соревнование между победителями чемпионата Европы и Кубка Америки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает газета Marca. По информации источников, данный турнир, то есть Финалиссимо, может пройти весной следующего года в Катаре.
Матч между командами планируется провести 28 марта. Напомним, что первая такая игра состоялась летом 2022 года.
Тогда национальные сборные Аргентины и Италии встретились друг с другом, и аргентинцы одержали победу со счётом 3:0. Также запланировано проведение следующего чемпионата мира по футболу летом 2026 года в Северной Америке.
Эти соревнования вызывают большой интерес у футбольных болельщиков и имеют важное значение для развития международного футбола. ФИФА готовится организовать игры на высоком уровне.