Klopp Liverpulda Virtsga katta umid bog‘lamoqda
Sobiq bosh murabbiy Yurgen Klopp “Liverpul” jamoasining yangi yulduz o‘yinchisi Florian Virtsdan nimalarni kutayotgani haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli yarim himoyachi hozircha “qizillar” muxlislarini o‘zining natijadorligi bilan quvontira olmayapti. U Premier liga va Chempionlar ligasidagi to‘qqizta o‘yinda gol ura olmadi va golli uzatmalar soni ham nolga teng.
Kloppning so‘zlariga ko‘ra, bunday iste’dodlar yuz yilda bir marta paydo bo‘ladi. Virts yaqinda o‘z qobiliyatini har bir o‘yinda ko‘rsatishni boshlaydi, avvalgi “Bayer”dagi kabi.
Klopp 2015 yildan 2024 yilgacha “Liverpul”ni boshqargan. Eslatib o‘tamiz, “Liverpul” joriy yil iyul oyida Florian Virtsni “Bayer”dan 125 million yevroga sotib olgan.
Bu xarid jamoaning kelajagi uchun muhim hisoblanadi va futbolchi katta umidlar bilan kutib olinmoqda.

Клопп в Ливерпуле возлагает большие надежды на Виртс
Бывший главный тренер Юрген Клопп рассказал о том, чего он ожидает от новой звезды «Ливерпуля» Флориана Виртса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний полузащитник пока не радует болельщиков «красных» своей результативностью. Он не забил ни одного гола в девяти матчах Премьер-лиги и Лиги чемпионов, а количество голевых передач также равно нулю.
По словам Клоппа, такие таланты появляются раз в сто лет. Виртс скоро начнёт демонстрировать свои способности в каждом матче, как это было ранее в «Байере».
Клопп руководил «Ливерпулем» с 2015 по 2024 год. Напомним, что в июле этого года «Ливерпуль» приобрёл Флориана Виртса у «Байера» за 125 миллионов евро.