Nemis mutaxassisi Yurgen Klopp, «Liverpul» va Dortmundning «Borussiya» jamoalarida ishlagan tajribali murabbiy, Germaniya milliy terma jamoasining bosh murabbiyi Yulian Nagelsmann rahbarligida ko‘rsatgan o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U N-TV telekanalida bergan intervyusida, Germaniya terma jamoasi kelajakda yaxshi natijalarga erishishiga ishonch bildirgan. Kloppning so‘zlariga ko‘ra, Nagelsmann yaxshi mutaxassis bo‘lib, uning jamoasida yuqori darajadagi futbolchilar jamlangan.
Kelasi o‘yinda, Jahon chempionati saralash bosqichida, Germaniya terma jamoasi Shimoliy Irlandiya milliy terma jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 13 oktabr kuni, Moskva vaqti bilan soat 21:45da Belfast shahrida bo‘lib o‘tadi.
Terma jamoaning ushbu o‘yindagi maqsadi g‘alaba qozonish va keyingi bosqichga yo‘l olishdir. Kloppning fikricha, jamoa yaxshi tayyorgarlik ko‘rmoqda va muxlislar oldida munosib o‘yin ko‘rsatishga intilmoqda.

Клопп высоко оценил национальную сборную Германии
Немецкий специалист Юрген Клопп, опытный тренер, работавший в командах «Ливерпуль» и дортмундской «Боруссии», высказался о выступлениях сборной Германии под руководством главного тренера Юлиана Нагельсманна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью телеканалу N-TV он выразил уверенность в том, что сборная Германии добьётся хороших результатов в будущем. По словам Клоппа, Нагельсманн — отличный специалист, а в его команде собраны футболисты высокого уровня.
В следующем матче, в отборочном этапе чемпионата мира, сборная Германии выйдет на поле против сборной Северной Ирландии. Эта встреча состоится 13 октября в 21:45 по московскому времени в городе Белфаст.
Цель команды в этой игре — победить и пройти в следующий этап. По мнению Клоппа, команда хорошо готовится и стремится показать достойную игру перед болельщиками.