Syomin fikricha, Stoykovichning iste’fosi mantiqiy qaror bo‘lib, asosiy raqiblarga mag‘lubiyatlar ko‘pincha bunday qarorlar qabul qilinishiga sabab bo‘ladi. Bu murabbiylik kasbining bir qismidir.
Stankovichning tayinlanishi ehtimoli haqida gapirar ekan, u hali ham «Spartak»da faoliyat yuritayotganini, rahbariyat tomonidan ishonchga ega ekanligini va ishdan bo‘shatilishi ehtimoli kam ekanligini ta’kidladi. Syominning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak» jamoasi Stankovichni ishdan bo‘shatmaydi, u jamoada faoliyatini davom ettirmoqda.
Hozirda poytaxt klubi chempionatning 11-turidan keyin 18 ochko bilan oltinchi o‘rinda bormoqda. Bu holat jamoaning hozirgi natijalari va murabbiylik jamoasining ish faoliyatiga bog‘liq ekanligi ko‘rinib turibdi.

Сёмин выразил сомнения по поводу назначения Станковича главным тренером сборной Сербии
Известный тренер Юрий Сёмин прокомментировал слухи о том, что главный тренер «Спартака» Деян Станкович может возглавить сборную Сербии после ухода Драгана Стойковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Сёмина, отставка Стойковича была логичным решением, поскольку поражения от основных соперников часто становятся причиной таких решений. Это часть тренерской профессии.
Говоря о вероятности назначения Станковича, он отметил, что тот всё ещё работает в «Спартаке», пользуется доверием руководства и вероятность его увольнения невелика. По словам Сёмина, «Спартак» не уволит Станковича, он продолжит работать в команде.
В настоящее время столичный клуб после 11-го тура чемпионата занимает шестое место с 18 очками. Эта ситуация явно связана с текущими результатами команды и работой тренерского штаба.