Futbolchi rossiyalik sportchilarning xalqaro musobaqalarga ruxsat berilishi bilan bog‘liq vaziyatni diqqat bilan kuzatayotganini ta’kidladi va shunday qarorlarning yaqin kelajakda futbolga ham ta’sir qilishini umid qilmoqda. Silyanov neytral bayroq ostida o‘ynash unga noqulayligini aytdi.
U milliy ramzlar terma jamoa uchun juda muhim ekanini, ular o‘yinchilarga alohida ruh va kuch bag‘ishlashini ta’kidladi. Futbolchi yaqin orada terma jamoamiz xalqaro maydonga qaytishini kutayotganini bildirdi.
“Sovetskiy sport” nashri uning so‘zlarini keltirdi. Rossiya terma jamoasi 14 oktabr kuni BetBoom do‘stlik uchrashuvida Boliviya terma jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yin jamoaning xalqaro musobaqalarga qaytishida muhim bosqich bo‘lib xizmat qiladi. Futbolchilar va muxlislar ushbu voqeani katta umid bilan kutmoqda.

Сильянов ожидает быстрого возвращения сборной России
Защитник московского «Локомотива» и сборной России Александр Сильянов выразил уверенность, что возвращение команды на международную арену — лишь вопрос времени. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист подчеркнул, что внимательно следит за ситуацией с разрешением российским спортсменам участвовать в международных соревнованиях и надеется, что подобные решения в ближайшем будущем коснутся и футбола. Сильянов отметил, что играть под нейтральным флагом ему неудобно.
Он подчеркнул, что национальные символы очень важны для сборной, они придают игрокам особый дух и силу. Футболист выразил надежду на скорое возвращение нашей сборной на международную арену.
Издание «Советский спорт» привело его слова. Сборная России выйдет на поле 14 октября в товарищеском матче BetBoom против сборной Боливии.
Эта игра станет важным этапом в возвращении команды к международным соревнованиям. Игроки и болельщики с большим ожиданием ждут этого события.