Mateus Kunya Manchester Yunaytedda o‘zini ko‘rsatmoqchi
Manchester Yunayted jamoasining yangi a’zosi Mateus Kunya o‘zining jamoaga ta’siri haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U klubga kelganiga atigi ikki oy bo‘lgani holda, joriy vaziyat tufayli o‘zini bu yerda uzoq vaqt ishlayotgandek his qilayotganini aytdi. Mateus Kunya imkon qadar tezroq natija ko‘rsatishi kerakligini ta’kidladi, chunki u jamoaga qimmatbaho transfer sifatida kelgan.
O‘tgan yozda Manchester Yunayted 26 yoshli braziliyalik futbolchini 75 million yevroga sotib olgan edi. Hozirga qadar u qizil iblislar safida yetti o‘yinda maydonga tushdi, ammo hali hech qanday gol yoki assist qayd eta olmadi.
Kunyanning Angliya klubiga bo‘lgan shartnomasi 2030 yil iyungacha mo‘ljallangan. Shu bilan birga, futbolchi o‘zining jamoaga foydali bo‘lishi uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishini va tez orada o‘zini ko‘rsatishga intilishini ta’kidladi.

Матус Кунья хочет проявить себя в Манчестер Юнайтед
Новый игрок команды Манчестер Юнайтед Матеус Кунья поделился своими мыслями о влиянии на команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, хотя в клубе он всего два месяца, из-за текущей ситуации чувствует себя здесь так, будто работает долгое время. Матеус Кунья подчеркнул, что должен как можно скорее показать результат, так как пришёл в команду как дорогой трансфер.
Прошлым летом Манчестер Юнайтед приобрёл 26-летнего бразильского футболиста за 75 миллионов евро. До сих пор он сыграл за «красных дьяволов» в семи матчах, но пока не записал на свой счёт ни гола, ни ассиста.
Контракт Куньи с английским клубом рассчитан до июня 2030 года. При этом футболист подчеркнул, что приложит все усилия, чтобы быть полезным команде и стремится скоро проявить себя.