Matvey Kislyak butun faoliyatini CSKAda o‘tkazishga tayyor
CSKA jamoasining yarim himoyachisi Matvey Kislyak o‘zining professional kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi tug‘ilgan jamoasi CSKAda butun faoliyatini o‘tkazishga tayyorligini ma’lum qildi. U «Ha, men butun faoliyatimni CSKAda o‘tkazishga tayyorman.
Lekin rostini aytsam, kelajagim haqida aniq bilmayman. Hozirgi kunimni yashayapman.
Agar butun faoliyatimni CSKAda o‘tkazsam, juda xursand bo‘laman. Agar boshqa jamoaga o‘tib ketsam ham, xafa bo‘lmayman, balki xursand bo‘laman», dedi.
Shuningdek, Kislyak har yili o‘z o‘yin darajasini oshirishga intilishini ta’kidladi. Matvey Kislyak 20 yoshda bo‘lib, u CSKAning birinchi jamoasi safida 59 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi.
Ushbu o‘yinlarda u sakkizta gol urdi va oltita samarali uzatma amalga oshirdi. Hozirda CSKA Premyer-liganing 11 turidan keyin peshqadam hisoblanadi.
Jamoa yuqori natijalar ko‘rsatib, chempionatda yetakchi o‘rinlarni egallab kelmoqda. Kislyakning maqsadi jamoaga foyda keltirish va o‘z o‘yinini har yili yaxshilashdir.

Матвей Кисляк готов провести всю карьеру в ЦСКА
Полузащитник команды ЦСКА Матвей Кисляк высказался о своем профессиональном будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист заявил, что готов провести всю свою карьеру в родной команде ЦСКА. Он сказал: «Да, я готов провести всю карьеру в ЦСКА.
Но, честно говоря, я точно не знаю, что будет в будущем. Я живу настоящим днем.
Если я проведу всю карьеру в ЦСКА, я буду очень рад. Если же перейду в другую команду, я не расстроюсь, а, наоборот, буду рад», — сказал он.
Также Кисляк подчеркнул, что каждый год стремится повышать свой уровень игры. Матвею Кисляку 20 лет, он провел 59 официальных матчей за основной состав ЦСКА.
В этих играх он забил восемь голов и сделал шесть результативных передач. В настоящее время ЦСКА является лидером после 11 туров Премьер-лиги.
Команда демонстрирует высокие результаты и занимает ведущие позиции в чемпионате. Цель Кисляка — приносить пользу команде и улучшать свою игру каждый год.