Madridning “Real” jamoasidan kim “Barselona”ga qarshi o‘yinida ishtirok eta olmasligi ma’lum bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Diario Sport nashrining xabariga ko‘ra, “Real”ning nemis himoyachisi Antonio Rüdiger oy oxirida bo‘ladigan “El Klassiko” o‘yinida maydonga tushmaydi. Boshqa futbolchilarning barchasi kataloniyaliklarga qarshi bahsga tayyor holda qaytishi kutilmoqda.
“Real” va “Barselona” jamoalari o‘rtasidagi 2025/26 yilgi mavsumning birinchi uchrashuvi 26 oktabr kuni o‘tkaziladi. Ushbu o‘yin Ispaniya La Ligasi doirasidagi o‘nchi tur doirasida bo‘lib o‘tadi.
Hakimning o‘yinni boshlash signali Moskva vaqti bilan soat 18:15 da yangraydi. Shuni ta’kidlash kerakki, so‘nggi beshta o‘yinda “Real” “Barselonaga” mag‘lub bo‘lgan.

Единственный игрок "Реала" не примет участие в Эль Класико
Стало известно, кто из мадридского «Реала» не сможет принять участие в матче против «Барселоны». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Diario Sport, немецкий защитник «Реала» Антонио Рюдигер не выйдет на поле в матче «Эль Класико», который состоится в конце месяца. Ожидается, что все остальные игроки будут готовы к поединку против каталонцев.
Первый матч между командами «Реал» и «Барселона» в сезоне 2025/26 пройдет 26 октября. Эта игра состоится в рамках десятого тура испанской Ла Лиги.
Сигнал к началу матча прозвучит по московскому времени в 18:15. Следует отметить, что в последних пяти встречах «Реал» уступал «Барселоне».