De la Fuente Torres sog‘lig‘i haqida so‘z yuritdi
U aytishicha, Ferran jarohati yo‘q, faqatgina noqulaylik sezmoqda. Jamoaga faqat yuz foiz tayyor bo‘lgan futbolchilar kerak.
Ferran ertangi Bolgariya bilan o‘yin uchun tayyor emas edi, shuning uchun uni tarkibdan chiqarish eng to‘g‘ri qaror bo‘ldi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, chorshanba kuni futbolchi to‘liq sog‘aygan bo‘ladi.
14 oktabr, seshanba kuni Ispaniya terma jamoasi Bolgariya terma jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichining to‘rtinchi turi doirasida o‘tkaziladi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi. Terma jamoa uchun bu o‘yin muhim ahamiyatga ega bo‘lib, g‘alaba qozonish jamoaning keyingi bosqichga chiqish imkoniyatlarini oshiradi.

De la Fuente Torres рассказал о здоровье
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте высказался о текущем состоянии нападающего Феррана Торреса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у Феррана нет травм, он лишь испытывает дискомфорт. Команде нужны только футболисты, готовые на сто процентов.
Ферран не был готов к завтрашнему матчу с Болгарией, поэтому его исключение из состава было самым правильным решением. По словам тренера, в среду футболист будет полностью восстановлен.
14 октября, во вторник, сборная Испании примет сборную Болгарии. Этот матч пройдет в рамках четвертого тура отборочного этапа чемпионата мира 2026 года.
Встреча начнется в 21:45 по московскому времени. Для сборной эта игра имеет большое значение, победа увеличит шансы команды на выход в следующий этап.