Shveysariya va Sloveniya o‘yini golsiz durang bilan yakunlandi
To‘rtinchi bosqichda Jahon chempionati saralash o‘yinida Shveysariya terma jamoasi ochko yo‘qotmay, Sloveniya maydonida maydonga tushdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim davomida yagona zarba amalga oshirildi. Remo Froylersh maydonning qanotidan kelgan uzatmaga javoban bosh bilan to‘pni darvozabon qo‘liga yo‘naltirdi.
O‘yin oxirlarida yana bir kamdan-kam imkoniyat yuzaga keldi. Miro Muhaym jarima maydonchasidan kuchli zarba yo‘naltirdi, ammo darvozabon to‘pni ishonch bilan qaytardi.
O‘yinning yakuniy hisobida durang qayd etildi – 0:0. Shveysariya terma jamoasi 10 ochko bilan guruhda birinchi o‘rinda bormoqda, Sloveniya esa 3 ochko bilan uchinchi pog‘onada turibdi.
O‘yin Sloveniya poytaxti Lyublyanadagi Stojitse stadionida bo‘lib o‘tdi. Shveysariya va Sloveniya jamoalari tarkibi va zaxira o‘yinchilari o‘zaro raqobatbardosh o‘yin namoyish etdilar.
Umuman olganda, o‘yin kamdan-kam vaziyatlar bilan kechdi va darvozabonlarning yaxshi harakatlari hisobiga gollar urilmadi. Saralash bosqichida har ikki jamoa keyingi o‘yinlarga tayyorlanmoqda.

Швейцария и Словения сыграли вничью без голов
На четвертом этапе отборочного турнира чемпионата мира сборная Швейцарии вышла на поле в Словении, не потеряв ни одного очка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом тайме был нанесен лишь один удар. Ремо Фройлер в ответ на передачу с фланга головой направил мяч в руки вратаря.
В концовке матча возник еще один редкий момент. Миро Мухайм нанес сильный удар из штрафной площади, но вратарь уверенно отбил мяч.
Итоговый счет матча – ничья 0:0. Сборная Швейцарии с 10 очками занимает первое место в группе, а Словения с 3 очками расположилась на третьей позиции.
Матч прошел на стадионе «Стожице» в столице Словении Любляне. Составы и запасные игроки команд Швейцарии и Словении продемонстрировали конкурентоспособную игру.
В целом игра прошла с редкими моментами и благодаря хорошей игре вратарей голы не были забиты. В отборочном этапе обе команды готовятся к следующим матчам.