Luis Enrike Gavi uchun transfer bo‘yicha talabini qo‘ymoqda
«Barselona» jamoasining yarim himoyachisi Gavi Parij Sen-Jermen (PSJ) bosh murabbiyi Luis Enrike uchun qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
E-Notícies manbasining xabar berishicha, Enrike 21 yoshli ispan futbolchisining transferi uchun qat’iy harakat qilmoqda. Bunga sabab, Gavi yaqinda tizzasiga yangi jarrohlik amaliyotini o‘tkazgani va keyingi bir necha oy davomida maydonga qayta olmasligi hisoblanadi.
Yangi mavsumda Gavi Ispaniya chempionatida atigi ikki o‘yinda maydonga tushdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 40 million yevroni tashkil etadi.
Luis Enrike futbolchining sog‘lig‘i tiklangandan so‘ng jamoaga qo‘shilishini istamoqda va uning o‘yin ko‘nikmalaridan foydalanishni rejalashtirmoqda. Shu bois, PSJ rahbariyati Gavi transferini amalga oshirish uchun faol muzokaralar olib bormoqda.

Луис Энрике выдвигает требования по трансферу для Гави
Полузащитник команды «Барселона» Гави вызывает интерес у главного тренера Пари Сен-Жермен (ПСЖ) Луиса Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника E-Notícies, Энрике настойчиво работает над трансфером 21-летнего испанского футболиста. Причиной является то, что Гави недавно перенёс новую операцию на колене и в течение нескольких месяцев не сможет вернуться на поле.
В новом сезоне Гави сыграл всего в двух матчах чемпионата Испании и сделал одну результативную передачу. По данным портала Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 40 миллионов евро.
Луис Энрике хочет, чтобы футболист присоединился к команде после восстановления здоровья и планирует использовать его игровые навыки. Поэтому руководство ПСЖ активно ведёт переговоры о трансфере Гави.