Anchelotti Braziliya mag‘lubiyatidan saboq chiqardi
Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti yaqinda o‘tkazilgan do‘stona o‘yindagi mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yaponiya terma jamoasiga qarshi o‘yinda hisob 2:3 bo‘lib yakunlandi. Anchelotti jamoaning birinchi xatodan keyingi reaksiyasini diqqat bilan tahlil qilish kerakligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, maydonda muvozanat va ijobiy fikrlash qismi yo‘qotildi. Bu esa kelajak uchun yaxshi saboq bo‘ladi.
Murabbiy jamoa ushbu mag‘lubiyatdan o‘rganishi kerakligini aytdi. Shuningdek, u noyabr oyida FIFA tomonidan belgilangan o‘yinlar vaqtida testlar davom ettirilishini ma’lum qildi.
Bu esa jamoaning yondashuvini o‘zgartirmaydi. Anchelottining so‘zlariga ko‘ra, jamoa Janubiy Koreyaga qarshi o‘yinda yaxshi, Yaponiya bilan birinchi bo‘limda yaxshi o‘ynadi, ammo ikkinchi bo‘limda yomon natija ko‘rsatdi.

Анчелотти извлек урок из поражения Бразилии
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти высказался о недавнем поражении в товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч против сборной Японии завершился со счётом 2:3. Анчелотти подчеркнул, что необходимо внимательно проанализировать реакцию команды после первой ошибки.
По его словам, на поле была потеряна часть баланса и позитивного мышления. Это станет хорошим уроком на будущее.
Тренер отметил, что команда должна извлечь урок из этого поражения. Также он сообщил, что в ноябре во время матчей, назначенных ФИФА, продолжатся тесты.
Это не изменит подход команды. По словам Анчелотти, команда хорошо сыграла в матче против Южной Кореи и в первом тайме с Японией, но во втором тайме показала плохой результат.