Samarkand viloyati gubernatori Vyacheslav Fedorishchev «Qanotlar» jamoasi va uning muxlislari o‘rtasidagi uchrashuvda ishtirok etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda u o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qildi. Uchrashuvda jamoaga joriy mavsumda qo‘shilgan futbolchilar va bosh murabbiy ishtirok etdi.
Gubernator ta’kidlashicha, uchrashuv juda samimiy ruhda o‘tdi. «Qanotlar» jamoasi umumiy maqsadga ega bo‘lgan bir fikrdoshlar jamoasi ekanligi his qilindi, dedi u.
Hozirgi paytda «Qanotlar» jamoasi milliy chempionat doirasida o‘tkazilgan 11 o‘yinda 12 ochko to‘plab, turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. O‘tgan mavsumda esa jamoa o‘nchi o‘rinni egallagan edi.
Jamoaning kelgusidagi o‘yinlari va natijalari muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Самаркандский губернатор принял участие во встрече «Канотлар»
Губернатор Самаркандской области Вячеслав Федорищев принял участие во встрече команды «Канотлар» и её болельщиков. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом он сообщил на своих страницах в социальных сетях. Во встрече приняли участие футболисты, присоединившиеся к команде в текущем сезоне, и главный тренер.
По словам губернатора, встреча прошла в очень душевной атмосфере. «Команда «Канотлар» ощущается как коллектив единомышленников, объединённых общей целью», — сказал он.
В настоящее время команда «Канотлар» набрала 12 очков в 11 матчах национального чемпионата и занимает одиннадцатое место в турнирной таблице. В прошлом сезоне команда заняла десятое место.