Portugaliya terma jamoasi bosh murabbiyi Roberto Martines 2026 yilgi Jahon chempionati saralash o‘yinida Vengriya bilan 2:2 hisobida durang o‘ynaganidan keyin o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshida portugallar hisobda ortda qolgan bo‘lsa-da, birinchi bo‘lim oxiriga kelib Krishtianu Ronalduning ikkita goliga yordamida oldinga o‘tishdi. Biroq o‘yinning so‘nggi daqiqalarida Domenik Soboslayning goli mehmonlarga durangni taqdim etdi.
Martines o‘yinni qiyin deb baholadi va raqibning yaxshi o‘yin ko‘rsatganini ta’kidladi. Vengriya standart vaziyatlarda ayniqsa xavfli bo‘lgan, ammo birinchi bo‘limda Portugaliya o‘yinni nazorat qilgan.
Ikkinchi bo‘lim yaxshi boshlangan bo‘lsa-da, jamoa oxirgi daqiqalarda sovuqqonlikni yo‘qotib qo‘ygan. So‘nggi o‘n daqiqada g‘alabani saqlab qolishga harakat qilish jamoaning kayfiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatgan.
Martines ta’kidlaganidek, oson o‘yinlar bo‘lmaydi va Jahon chempionatiga eng yaxshi holatda yetib borish uchun oxirgi daqiqalarda to‘g‘ri harakat qilishni o‘rganish zarur. Hozirda Portugaliya terma jamoasi guruhda yetakchilik qilmoqda va Vengriyadan besh ochko oldinda turibdi.

Martines: Португалия проанализировала причины ничьей
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес высказался после ничьей 2:2 с Венгрией в отборочном матче чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя в начале встречи португальцы уступали в счёте, к концу первого тайма они вышли вперёд благодаря двум голам Криштиану Роналду. Однако в последние минуты матча гол Доминика Собослая принес гостям ничью.
Мартинес оценил игру как сложную и отметил хорошую игру соперника. Венгрия была особенно опасна при стандартных положениях, но в первом тайме Португалия контролировала игру.
Хотя второй тайм начался хорошо, команда потеряла хладнокровие в последние минуты. Попытка сохранить победу в последние десять минут негативно сказалась на настроении команды.
По словам Мартинеса, лёгких игр не будет, и чтобы прийти на чемпионат мира в лучшей форме, нужно научиться правильно действовать в последние минуты. В настоящее время сборная Португалии лидирует в группе, опережая Венгрию на пять очков.