Italiya milliy terma jamoasining sobiq hujumchisi Mario Balotelli hozirgi vaqtda milliy jamoa o‘yinchilarida ko‘zda yetarli jon va ishtiyoqning ko‘rinmasligidan xavotirda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U terma jamoa uchun o‘ynashni muqaddas burch deb hisoblaydi va o‘z vaqtida bu sharafga ega bo‘lib, hech qachon javobsizlik qilmaganini ta’kidlaydi. Balotelli so‘zlariga ko‘ra, hozirgi o‘yinchilarda oldingi yillar kabi yuksak ruhiy holat va o‘ziga xos yulduzlik ko‘zga tashlanmayapti, bu esa uni afsuslantiradi.
U o‘z faoliyati davomida terma jamoa sharafini himoya qilishni birinchi o‘ringa qo‘ygan va har doim jamoaga sodiq qolgan. Mario Balotelli 2010 yildan 2018 yilgacha Italiya milliy terma jamoasida faoliyat yuritgan.
Uning fikricha, har bir futbolchi terma jamoa uchun maydonga chiqqanda o‘zining bor kuchini va ishtiyoqini ko‘rsatishi zarur. Bu esa nafaqat jamoa muvaffaqiyati, balki milliy g‘urur uchun ham muhimdir.

Balotelli: Дух сборной Италии падает
Бывший нападающий сборной Италии Марио Балотелли сейчас обеспокоен тем, что у игроков национальной команды отсутствует достаточная энергия и энтузиазм. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает выступление за сборную священным долгом и отмечает, что в своё время имел эту честь и никогда не оставался равнодушным. По словам Балотелли, у нынешних игроков не наблюдается высокого боевого духа и особой звездности, как в прежние годы, что его огорчает.
В течение своей карьеры он ставил защиту чести сборной на первое место и всегда оставался верен команде. Марио Балотелли выступал за сборную Италии с 2010 по 2018 год.
По его мнению, каждый футболист, выходя на поле за сборную, должен проявлять все свои силы и страсть. Это важно не только для успеха команды, но и для национальной гордости.