Avtomobil akademiyasida qonunbuzarliklar aniqlandi
Mart oyida Rimning Lazio jamoasining sobiq hujumchisi Chiro Immobile o‘zining futbol akademiyasini ochdi va unga qarindoshlaridan, xususan, otasi va ukasiga ish berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Il Fatto Quotidiano nashrining xabar berishicha, Neapol yaqinidagi Treakaze qishlog‘ida joylashgan ushbu akademiyada tekshiruvlar o‘tkazilgan. Tekshiruvlar natijasida bir qator qonunbuzarliklar aniqlangan.
Jumladan, ruxsatsiz bosma mahsulotlar chiqarish va kichik bir bog‘ni yo‘q qilib, avtomobil to‘xtash joyi qurilishi kabi holatlar borligi ma’lum bo‘ldi. Hozirda Immobile oilasiga nisbatan ma’lum muammolar yuzaga kelishi mumkin.
Qiziqarli jihati shundaki, aynan o‘zi, ya’ni futbolchi Chiro Immobile hozircha hech qanday rasmiy hujjatlarda ayblov sifatida ko‘rsatilmagan. Shunday qilib, akademiyada yuzaga kelgan muammolar oilaning boshqa a’zolariga taalluqli bo‘lib, futbolchining o‘zi hozircha bu masalalardan chetda qolmoqda.
Tekshiruvlarning davom etishi va natijalari kelajakda aniqlik kiritilishi kutilmoqda. Bu holat futbol sohasida qonuniylik va tartib-intizom masalalariga e’tibor qaratilishi zarurligini ko‘rsatadi.

В автомобильной академии выявлены нарушения
В марте бывший нападающий римского клуба Лацио Чиро Иммобиле открыл свою футбольную академию и нанял на работу родственников, в частности отца и брата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Il Fatto Quotidiano, в академии, расположенной в деревне Треакаце недалеко от Неаполя, были проведены проверки. В результате проверок выявлены ряд нарушений.
В частности, обнаружены случаи выпуска печатной продукции без разрешения и уничтожения небольшого сада для строительства парковки для автомобилей. В настоящее время у семьи Иммобиле могут возникнуть определённые проблемы.
Интересно, что сам футболист Чиро Иммобиле пока не фигурирует в официальных документах в качестве обвиняемого. Таким образом, проблемы, возникшие в академии, касаются других членов семьи, а сам футболист пока остаётся вне этих вопросов.
Ожидается продолжение проверок и уточнение результатов в будущем. Эта ситуация подчёркивает необходимость уделять внимание законности и дисциплине в сфере футбола.