Milanning Inter jamoasi yarim himoyachisi Genrix Mxitaryan o‘zining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
36 yoshli futbolchining “Neradzurri” bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxirida yakunlanadi. Armanistonlik yarim himoyachi hozircha faoliyatini davom ettirish yoki to‘xtatish borasida aniq qarorga kelmaganini ma’lum qildi.
Mxitaryan Sky Sport Italia’ga bergan intervyusida ishiga jon-dildan kirishishini, yuragini va barcha kuchini sarflayotganini ta’kidladi. U o‘zining shu paytgacha erishgan natijalaridan faxrlanishini aytib, ayni paytda jismoniy holatini yaxshilashga harakat qilayotganini bildirdi.
Mavsum oxiriga yaqinroq faoliyatini davom ettirish yoki to‘xtatish haqida qaror qabul qilishini ma’lum qildi. Genrix Mxitaryan 2022 yildan buyon Milan Inter jamoasida o‘ynamoqda.
Joriy mavsumda u Milanning asosiy jamoasida oltita o‘yinda maydonga tushdi. Uning tajribasi va o‘yindagi hissasi jamoaga katta yordam bermoqda.
Futbolchi o‘z kelajagi haqida hali yakuniy qarorni qabul qilmagan bo‘lsa-da, jamoaga bo‘lgan sadoqati va mehnati bilan ajralib turadi.

Генрих Мхитарян примет решение в конце сезона
Полузащитник миланского «Интера» Генрих Мхитарян высказался о своем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Действующий контракт 36-летнего футболиста с «Нерадзурри» истекает в конце июня 2026 года. Армянский полузащитник пока не принял окончательного решения о продолжении или завершении карьеры.
В интервью Sky Sport Italia Мхитарян подчеркнул, что вкладывает душу в свою работу, отдавая сердце и все силы. Он отметил, что гордится достигнутыми результатами и в настоящее время старается улучшить свою физическую форму.
Он сообщил, что примет решение о продолжении или завершении карьеры ближе к концу сезона. Генрих Мхитарян играет за миланский «Интер» с 2022 года.
В текущем сезоне он вышел на поле в основном составе «Милана» в шести матчах. Его опыт и вклад в игру оказывают значительную помощь команде.
Хотя футболист еще не принял окончательное решение о своем будущем, он выделяется преданностью и трудолюбием в отношении команды.