Kokorin: Italiano men uchun imkon yaratmadi Fiorentinada
Kiprning Aris klubi hujumchisi Aleksandr Kokorin sobiq bosh murabbiy Fiorentina jamoasida o‘ynash uchun to‘liq imkoniyat olmaganini aytdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kokorin 2021 yilda Moskva Spartakidan Fiorentinaga o‘tgan. U uch yil davomida jamoa tarkibida atigi o‘nta o‘yin o‘tkazgan va bitta ham gol ura olmagan.
Kokorinning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy Italiano mashg‘ulotlarda uning har qanday xatosiga e’tibor qaratib, uni jamoa tarkibiga kiritishni istamagan. Keyinchalik u murabbiyning unga qarshi shaxsiy munosabatda ekanligini anglab, bunga e’tibor bermaslikka qaror qilgan.
Ikkinchi bor jamoaga qaytganida esa Italiano yangi o‘yinchilarga e’tibor qaratib, unga e’tibor bermagan. Kokorin shuningdek, Arisdan ijaradan qaytgach, a’lo darajada tayyorlikda bo‘lganini, ammo bu murabbiyni ishontira olmagani haqida gapirdi.

Кокорин: Итальяно не дал мне возможности во Флоренции
Нападающий кипрского клуба «Арис» Александр Кокорин заявил, что бывший главный тренер не дал ему полноценной возможности играть в команде «Фиорентина». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кокорин перешёл из московского «Спартака» во «Фиорентину» в 2021 году. За три года он провёл в составе команды всего десять матчей и не забил ни одного гола.
По словам Кокорина, тренер Итальяно обращал внимание на любую его ошибку на тренировках и не хотел включать его в состав команды. Позже он понял, что тренер относится к нему лично предвзято, и решил не обращать на это внимания.
Когда он вернулся в команду во второй раз, Итальяно сосредоточился на новых игроках и не обращал на него внимания. Кокорин также рассказал, что после возвращения из аренды в «Арис» был в отличной форме, но не смог убедить тренера.