Sud Krasnoyarsk shahridagi “Yenisey” futbol klubining sobiq marketing bo‘yicha direktor o‘rinbosarini 3,5 yilga shartli qamoq jazosiga hukm qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U klubning uy maydonida turli xizmatlarni ko‘rsatish bo‘yicha tijorat tashkilotlari bilan shartnomalar tuzgan, biroq ko‘plab mablag‘larni o‘zlashtirib olgan. 2024 yilda u ma’lum miqdorda pul evaziga bir tashkilotga reklama joylashtirish va uy o‘yinlari paytida ovqatlanish nuqtalarini ochish huquqini berishni va’da qilgan.
Biroq bu va’dalar bajarilmagan, pul esa qisman o‘ziga qoldirilgan. Shikoyat bilan tijorat tashkiloti huquqni muhofaza qiluvchi organlarga murojaat qilgan.
Sud jarayonida sobiq rahbar 1,6 million rubl jarima to‘lashi va 550 ming rubl miqdorida mol-mulkni undirib berishi belgilandi. Ushbu ish Krasnoyarsk viloyati prokuraturasi tomonidan e’lon qilindi.

Бывший руководитель Енисея условно осужден
Суд в Красноярске приговорил бывшего заместителя директора по маркетингу футбольного клуба «Енисей» к 3,5 годам условного заключения. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он заключал договоры с коммерческими организациями на предоставление различных услуг на домашнем стадионе клуба, однако присвоил значительные суммы денег. В 2024 году он обещал за определённую сумму денег предоставить одной организации право размещения рекламы и открытия точек питания во время домашних матчей.
Однако эти обещания не были выполнены, а деньги частично оставлены у него. Коммерческая организация обратилась с жалобой в правоохранительные органы.
В ходе судебного процесса бывший руководитель был обязан выплатить штраф в размере 1,6 миллиона рублей и возместить имущество на сумму 550 тысяч рублей. Об этом было объявлено прокуратурой Красноярского края.