Syomin: Rossiya terma jamoasi to‘g‘ri yo‘lda harakat qilmoqda
Mashhur murabbiy Yuri Syomin Rossiya terma jamoasining Boliviya bilan o‘tgan BetBoom o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3:0 hisobida Rossiya jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi. Mutaxassis o‘yinni qiziqarli deb baholadi, ayniqsa birinchi taymda har ikki jamoa hujumga katta e’tibor qaratgani ta’kidlandi.
Syomin fikricha, hujumkor o‘yinlarga qaramay, imkoniyatlar oz bo‘lgan, biroq Rossiya terma jamoasi ularni yaxshi amalga oshirgan. U barcha ishlar to‘g‘ri yo‘nalishda ketayotganini aytdi.
Keyingi do‘stona o‘yinlar noyabr oyida bo‘lib o‘tadi. Valeriy Karpin boshchiligidagi terma jamoa Peru va Chili terma jamoalari bilan maydonga tushadi.
Bu o‘yinlar jamoaning tayyorgarligini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi. Terma jamoaning o‘yini va natijalari muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Сёмин: Сборная России движется в правильном направлении
Известный тренер Юрий Сёмин высказался о матче сборной России с Боливией в рамках BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась победой сборной России со счётом 3:0. Специалист оценил игру как интересную, особенно отметив, что в первом тайме обе команды уделяли большое внимание атаке.
По мнению Сёмина, несмотря на атакующий стиль игры, моментов было немного, но сборная России хорошо их реализовала. Он отметил, что все идет в правильном направлении.
Следующие товарищеские матчи пройдут в ноябре. Под руководством Валерия Карпина сборная сыграет с командами Перу и Чили.
Эти игры послужат укреплению подготовки команды. Игра и результаты сборной внимательно отслеживаются болельщиками.