Inyigo Martines: "Barselona" hali ham kuchli raqobatchi
Unga ko‘ra, ko‘pchilik «Barselona»ning hozirgi holati yaxshi emas deb hisoblaydi, ammo u va jamoasi hali ham kuchli ekanligini ta’kidlaydi. Martinesning aytishicha, ular turnir jadvalida faqat ikki ochko orqada qolmoqda va chempionat hali uzoq davom etadi.
Inyigo Martines 2023 yildan 2025 yilgacha «Barselona» sharafini himoya qilgan. Ushbu davr mobaynida u 71 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va oltita golli uzatmani amalga oshirdi.
O‘tgan yozda 34 yoshli ispaniyalik futbolchi katalon klubidan Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubiga o‘tdi. Martinesning so‘zlari jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga ishonch bildiradi va ular hali ham chempionlik uchun kurashda faol qatnashayotganini ko‘rsatadi.

Иниго Мартинес: "Барселона" по-прежнему сильный конкурент
Бывший защитник команды «Барселона» Иниго Мартинес высказался о результатах каталонской команды в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, многие считают, что нынешнее состояние «Барселоны» не очень хорошее, однако он подчеркивает, что он и его команда всё ещё сильны. Мартинес отметил, что они отстают в турнирной таблице всего на два очка, и чемпионат ещё долго будет продолжаться.
Иниго Мартинес защищал честь «Барселоны» с 2023 по 2025 год. За этот период он сыграл 71 матч, забил три гола и сделал шесть результативных передач.
Прошлым летом 34-летний испанский футболист перешёл из каталонского клуба в саудовский клуб «Аль-Наср». Слова Мартинеса выражают уверенность в будущих успехах команды и показывают, что они всё ещё активно участвуют в борьбе за чемпионство.