Garri Keyn o‘z futbol karerasidagi eng qiyin daqiqani xotirladi.
«Bavariya» va Angliya terma jamoasi hujumchisi Garri Keyn o‘z karerasidagi eng qiyin lahzani esladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu voqea 2022 yilgi jahon chempionatida yuz berdi. Angliya terma jamoasi chorak finalda Fransiyaga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
O‘yinning ikkinchi taymining oxirida Keyn hisobni tenglashtirish uchun penalti zarbasini amalga oshirish imkoniga ega edi, ammo uni aniq amalga oshira olmadi. Keyn The Telegraphga bergan intervyusida bu lahzani eng og‘ir payt deb atadi.
U ilgari final o‘yinlarida mag‘lub bo‘lgan bo‘lsa-da, o‘sha daqiqada uning bo‘yniga katta mas’uliyat tushganini ta’kidladi. Penalti zarbasini amalga oshira olmasligi uni qattiq qiynagan va bu holatni qabul qilish oson bo‘lmaganini bildirdi.
Shuningdek, Keyn o‘sha voqeadan so‘ng penalti zarbalarini bajarish texnikasini yaxshilaganini aytdi. Eslatib o‘tamiz, Angliya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘llanmani qo‘lga kiritgan birinchi Yevropa jamoasi bo‘ldi.

Гарри Кейн вспомнил самый трудный момент в своей футбольной карьере
Нападающий «Баварии» и сборной Англии Гарри Кейн вспомнил самый трудный момент в своей карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это событие произошло на чемпионате мира 2022 года. Сборная Англии проиграла Франции в четвертьфинале со счётом 1:2.
В конце второго тайма у Кейна была возможность реализовать пенальти и сравнять счёт, но он не смог выполнить удар точно. В интервью The Telegraph Кейн назвал этот момент самым тяжёлым в своей жизни.
Хотя он ранее проигрывал в финальных матчах, в тот момент на него легла большая ответственность. Невозможность реализовать пенальти сильно его мучила, и принять эту ситуацию было нелегко.
Также Кейн отметил, что после того случая он улучшил технику выполнения пенальти. Напомним, что сборная Англии стала первой европейской командой, которая получила путёвку на чемпионат мира 2026 года.