Salem al-Dossari Osiyoning eng yaxshi futbolchisi deb topildi
Saudiya Arabistoni terma jamoasi va "Al-Hilol" klubi futbolchisi Salem al-Dossari Osiyo Futbol Konfederatsiyasi tomonidan yilning eng yaxshi futbolchisi mukofotiga sazovor bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda AFCning rasmiy sayti xabar berdi. Ushbu mukofot Osiyo mintaqasidagi klublarda o‘ynayotgan futbolchilarga taqdim etiladi.
34 yoshli futbolchi o‘tgan mavsumda ajoyib natijalar ko‘rsatdi. U mahalliy Chempionlar Ligasi musobaqasida 10 ta gol urdi va mamlakat chempionatida "gol+pas" tizimida jami 30 ochko to‘pladi.
Ushbu ko‘rsatkich 15 ta gol va 15 ta samarali uzatmani o‘z ichiga oladi. Shuningdek, u Jahon klublar chempionatida ham o‘zining yuqori darajasini namoyish etdi.
Shuni ta’kidlash lozimki, Osiyodagi barcha futbolchilar uchun boshqa tashkilot tomonidan beriladigan muqobil mukofot ham mavjud bo‘lib, so‘nggi sovrindori 13 oktabr kuni Janubiy Koreyalik Son Xyn Min bo‘lgan. Salem al-Dossari esa ovoz berishda oltinchi o‘rinni egalladi.

Салем аль-Доссари признан лучшим футболистом Азии
Футболист сборной Саудовской Аравии и клуба «Аль-Хилал» Салем аль-Доссари был удостоен награды лучшего футболиста года по версии Азиатской футбольной конфедерации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает официальный сайт AFC. Эта награда вручается футболистам, выступающим в клубах азиатского региона.
34-летний футболист показал выдающиеся результаты в прошлом сезоне. Он забил 10 голов в местном турнире Лиги чемпионов и набрал в национальном чемпионате в системе «гол+пас» в общей сложности 30 очков.
Этот показатель включает 15 голов и 15 результативных передач. Также он продемонстрировал высокий уровень на клубном чемпионате мира.
Стоит отметить, что для всех футболистов Азии существует альтернативная награда, присуждаемая другой организацией, последним обладателем которой 13 октября стал южнокорейский Сон Хын Мин. Салем аль-Доссари занял шестое место в голосовании.