Totti Balotellini tepish sababini aytdi
Sobiq "Roma" futbolchisi Franshesko Totti Mario Balotelli bilan bog‘liq mashhur voqeani esladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
2010 yilda Totti Italiya Kubogi finalida "Inter"ga qarshi o‘yinda raqib hujumchisi Mario Balotellini ataylab tepib, qizil kartochka oldi. Totti o‘sha paytda Balotellining yosh va ajoyib o‘yinini tan olgan, ammo uning mag‘rurligi juda bezovta qilganini aytdi.
U shunday paytda imkon bo‘lsa, Balotellini tribunaga uchirib yuborishni xohlaganini tan oldi. Keyinchalik ular bu voqeani muhokama qilib, Totti uzr so‘ragan va ikkalasi ham bu vaziyatga kulib qarashgan.
Franshesko Totti 2017 yilda faoliyatini yakunlagan. Shu hafta shanba kuni "Roma" o‘z maydonida "Inter" bilan Seriya A doirasidagi o‘yinda uchrashadi.

Тотти рассказал причину, по которой он пнул Балотелли
Бывший футболист "Ромы" Франческо Тотти вспомнил известный эпизод, связанный с Марио Балотелли. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В 2010 году Тотти в финале Кубка Италии в матче против "Интера" намеренно пнул нападающего соперника Марио Балотелли и получил красную карточку. Тотти тогда признал молодость и выдающуюся игру Балотелли, но отметил, что его гордость сильно раздражала.
Он признался, что в тот момент, если бы была возможность, хотел бы отправить Балотелли на трибуны. Позже они обсудили этот эпизод, Тотти извинился, и оба с улыбкой отнеслись к этой ситуации.
Франческо Тотти завершил карьеру в 2017 году. В эту субботу "Рома" встретится дома с "Интером" в матче Серии А.