Lokomotiv darvozaboni Yevropada o‘ynashni xohlaydi
Moskva "Lokomotiv" jamoasining darvozaboni Daniil Veselov o‘zining chet elda o‘ynash istagi haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U dastlab Rossiya Premyer Ligasi doirasida doimiy asosda maydonga tushishni xohlaydi. Veselovning so‘zlariga ko‘ra, kelajakda Yevropa maydonlarida o‘zini sinab ko‘rish imkoniyati ochilishi muhim maqsaddir.
Bu uning orzusi emas, balki aniq qo‘yilgan maqsadidir. Hozirgi mavsumda 20 yoshli darvozabon Rossiya Kubogida "Lokomotiv" jamoasi safida ikki o‘yinda ishtirok etdi.
Rossiya Premyer Ligasi 11-turidan so‘ng "Lokomotiv" 23 ochko jamg‘argan holda musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa bosh murabbiyi Mixail Galaktionov rahbarligida navbatdagi o‘yinni o‘z maydonida CSKA jamoasiga qarshi o‘tkazadi.

Вратарь Локомотива хочет играть в Европе
Вратарь московского «Локомотива» Даниил Веселов рассказал о своем желании играть за границей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он в первую очередь хочет регулярно выходить на поле в рамках Российской Премьер-Лиги. По словам Веселова, важной целью является возможность в будущем попробовать свои силы на европейских площадках.
Это не просто мечта, а чётко поставленная задача. В текущем сезоне 20-летний вратарь принял участие в двух матчах за «Локомотив» в Кубке России.
После 11-го тура Российской Премьер-Лиги «Локомотив» с 23 очками занимает второе место в турнирной таблице. Под руководством главного тренера Михаила Галактионова команда проведёт следующий матч на своём поле против ЦСКА.