Manchester Siti jamoasining hujumchisi Erling Holann 2025/2026 yilgi mavsumda to‘qqiz o‘yinda o‘n ikki gol urdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning bosh murabbiyi Xosep Gvardiola futbolchining o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Gvardiola aytishicha, Holann hozirgi kunda eng yaxshi shaklda o‘ynamoqda va uning o‘yini ajoyib darajada.
Biroq, har doim yuqori darajada o‘ynab turish imkoni yo‘q. Qachonki o‘yinda pasayish yuz bersa, murabbiy va jamoa futbolchini qo‘llab-quvvatlashga tayyor bo‘ladi.
Unga ortiqcha maqtovlar kerak emas, asosiy vazifa uning o‘yin darajasini saqlab qolishdir. Shanba kuni, 18 oktabr kuni, Manchester Siti Angliya chempionatining navbatdagi uy o‘yinida Everton jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.

Гвардиола: Холанд сейчас в лучшей форме
Нападающий команды Манчестер Сити Эрлинг Холанн забил двенадцать голов в девяти матчах сезона 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды Хосеп Гвардиола высказался о выступлениях футболиста. По словам Гвардиолы, Холанн сейчас играет в лучшей форме, и его игра на высшем уровне.
Однако невозможно всегда играть на высоком уровне. Когда в игре происходит спад, тренер и команда готовы поддержать футболиста.
Ему не нужны лишние похвалы, главная задача — сохранить уровень его игры. В субботу, 18 октября, Манчестер Сити проведет очередной домашний матч чемпионата Англии против команды Эвертон.