Kuznetsov: CSKA o‘z yo‘lidan voz kechmasligi kerak
Sobiq Moskva CSKA futbolchisi Dmitriy Kuznetsov joriy mavsumdagi Rossiya Premer-ligasida “qizil-ko‘k” jamoaning oltin medallarni qo‘lga kiritish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kuznetsovning so‘zlariga ko‘ra, eng muhimi o‘z yo‘nalishidan voz kechmaslik, raqiblarning zaif tomonlarini aniqlash va ularga qarshi kurashishdir. U o‘tgan chempionatning oxiri va joriy mavsumning boshlanishi jamoaga ishonch bag‘ishlayotganini ta’kidladi.
Hozirda Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa Rossiya chempionatida turnir jadvalining birinchi pog‘onasida turibdi va 24 ochko jamg‘argan. Premer-liganing 12-turida CSKA o‘zining eng yaqin ta’qibchisi “Lokomotiv” bilan o‘ynaydi.
Ushbu uchrashuv 18 oktabr kuni “RJD Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi. Jamoaning hozirgi natijalari raqobatbardoshligini ko‘rsatmoqda va kelgusida ham yuqori natijalarga erishish uchun imkoniyatlar mavjudligi haqida dalolat beradi.

Кузнецов: ЦСКА не должен отказываться от своего пути
Бывший футболист московского ЦСКА Дмитрий Кузнецов высказался о шансах «красно-синих» завоевать золотые медали в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кузнецова, самое главное — не отказываться от своего направления, выявлять слабые стороны соперников и бороться с ними. Он отметил, что конец прошлого чемпионата и начало текущего сезона вселяют уверенность в команду.
В настоящее время команда под руководством Фабио Челестини занимает первое место в турнирной таблице российского чемпионата и набрала 24 очка. В 12-м туре Премьер-лиги ЦСКА сыграет с ближайшим преследователем — «Локомотивом».
Этот матч состоится 18 октября на стадионе «РЖД Арена». Текущие результаты команды показывают её конкурентоспособность и свидетельствуют о наличии возможностей для достижения высоких результатов в будущем.