Gancharenko Belarus terma jamoasiga bosh murabbiy bo‘ldi
"Milan" klubining sobiq futbolchisi Vitaliy Kutuzov Belarus terma jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan Viktor Gancharenkoning kelgusi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Kutuzovning ta’kidlashicha, Gancharenkoning murabbiylikka tayinlanishi Belarus futbol federatsiyasi rahbariyatining puxta va maqsadga muvofiq qadamidir.
Unga ko‘ra, bu qaror Gancharenko uchun o‘zini yana bir bor namoyon qilish va o‘z salohiyatini isbotlash imkoniyatidir. Shu bilan birga, bu tayinlov murabbiy uchun oson bo‘lmagan, ammo muhim sinov bo‘lishi mumkinligini ham ta’kidladi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 48 yoshli Viktor Gancharenko 2029 yil oxirigacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma asosida Belarus terma jamoasi bosh murabbiyligiga kelgan. U yanvar oyining boshida ushbu lavozimni rasman egalladi.

Ганчаренко стал главным тренером сборной Беларуси
Бывший футболист клуба "Милан" Виталий Кутузов высказал своё мнение о будущем Виктора Ганчаренко, назначенного главным тренером сборной Беларуси. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Кутузова, назначение Ганчаренко на тренерскую должность является продуманным и целесообразным шагом руководства Федерации футбола Беларуси.
По его мнению, это решение даёт Ганчаренко возможность вновь проявить себя и доказать свой потенциал. При этом он отметил, что это назначение может стать для тренера непростым, но важным испытанием.
По данным, 48-летний Виктор Ганчаренко пришёл на пост главного тренера сборной Беларуси на основании долгосрочного контракта, рассчитанного до конца 2029 года. Он официально занял эту должность в начале января.