OKMK Janubiy Koreya klubini 3:2 hisobida mag‘lub etdi
BAAda yangi mavsumga tayyorgarlikni davom ettirayotgan OKMK navbatdagi o‘rtoqlik uchrashuvini o‘tkazdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu safar jamoa Janubiy Koreyaning kuchli klublaridan biri — «Ulsan»ga qarshi maydonga tushdi va tomoshabop o‘yinda 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvning dastlabki daqiqalaridanoq OKMK faol o‘yin ko‘rsatdi.
O‘yin boshida, 1-daqiqadayoq David Sxirtladze hisobni ochib, jamoasiga yaxshi kayfiyat ulashdi. Oradan ko‘p o‘tmay, 14-daqiqada Naoaki Senaga yana bir aniq zarba bilan hisobni oshirib, OKMKning ustunligini mustahkamladi.
Shu tariqa qisqa vaqt ichida jamoa ikki gollik farqni yuzaga keltirdi. Biroq «Ulsan» oson taslim bo‘lmadi.
Koreyalik futbolchilar o‘yinni o‘z foydasiga hal qilishga harakat qildi, o‘yin davomida temp tushmadi va kurash qizg‘in tus oldi. Shunga qaramay, hal qiluvchi so‘zni yana OKMK aytdi.
80-daqiqada zaxiradan maydonga tushgan Abubakr Rizo Turdialiyev gol urib, jamoasiga g‘alaba keltirdi. Qolgan daqiqalarda «Ulsan» hisobni tenglashtirishga urindi, biroq o‘yin 3:2 hisobida OKMK foydasiga yakunlandi.
Mazkur o‘rtoqlik o‘yinida OKMKning asosiy tarkibida Ilyosov, Begimov, Toirov, Karimov, Ahrorov, Islomov, Papava, Sentoku, Sobirjonov, Senaga va Sxirtladze maydonga tushdi. Zaxiradan esa Abdunabiyev, Sharipov, Turdialiyev, Otaxonov, Muqimjonov, Komilov, Asqarov, Tursunqulov, O‘ktamov, Tojiddinov va Abdurahmonov o‘yinda ishtirok etdi.
OKMK ushbu g‘alaba bilan yangi mavsumga tayyor ekanligini ko‘rsatdi. Tezkor gollar, samarali harakatlar va zaxiradan chiqqan futbolchilarning muvaffaqiyati jamoaning yaxshi holatda ekanligidan dalolat beradi.
Endi asosiy maqsad — bu kayfiyatni rasmiy uchrashuvlarga ham olib kirish.
Futbol olami misrlik yulduz Muhammad Salohning faoliyatidagi kutilmagan o'zgarishni qizg'in muhokama qilmoqda. Tajribali hujumchining Turkiyaning Trabzonspor klubiga

OKMK победил южнокорейский клуб со счетом 3:2
ОКМК, продолжающий подготовку к новому сезону в БАА, провёл очередной товарищеский матч. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этот раз команда вышла на поле против одного из сильнейших клубов Южной Кореи — «Ульсан» и одержала победу в зрелищной игре со счётом 3:2. С первых минут встречи ОКМК показал активную игру.
В начале матча, уже на 1-й минуте, Давид Схиртладзе открыл счёт и поднял настроение своей команде. Вскоре, на 14-й минуте, Наоки Сенага точным ударом увеличил преимущество ОКМК.
Таким образом, за короткое время команда создала преимущество в два гола. Однако «Ульсан» не сдался без боя.
Корейские футболисты пытались переломить ход игры в свою пользу, темп не снижался, и борьба накалилась. Тем не менее, решающее слово осталось за ОКМК.
На 80-й минуте вышедший на замену Абубакр Ризо Турдиялиев забил гол, принесший команде победу. В оставшееся время «Ульсан» пытался сравнять счёт, но матч завершился со счётом 3:2 в пользу ОКМК.
В этом товарищеском матче в основном составе ОКМК вышли Ильясов, Бегимов, Тойров, Каримов, Ахроров, Исламов, Папава, Сентоку, Собиржонов, Сенага и Схиртладзе. Со скамейки запасных участвовали Абдунабиев, Шарипов, Турдиялиев, Отахонов, Муқимжонов, Комилов, Аскаров, Турсункулов, Октамов, Тожиддинов и Абдурахмонов.
Эта победа ОКМК показала готовность команды к новому сезону. Быстрые голы, эффективные действия и успехи игроков, вышедших на замену, свидетельствуют о хорошем состоянии коллектива.