U ushbu tadbir davomida jamoa himoyachisi Pau Kubarsi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Mazkur ma’lumot euro-football.ru saytidan olingan.
Jurnalistlar Flikdan Kubarsining o‘yin darajasida pasayish bor-yo‘qligi va bu holat uning yoshi bilan bog‘liqmi, deb so‘rashdi. Murabbiy bu savolga javob berar ekan, 19 yoshli futbolchi uchun ba’zida barqarorlik yetishmasligi tabiiy hol ekanligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Kubarsida katta salohiyat mavjud va u Ispaniyaning eng yaxshi markaziy himoyachilaridan biri hisoblanadi. Hozirda "Barselona" La Ligada turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
25-yanvar kuni, yakshanba oqshomida kataloniyalik jamoa o‘z maydonida "Real Ovyedo"ni qabul qiladi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi navbatdagi muhim sinovi sifatida baholanmoqda.

Флик: Кубарси молод, но обладает большим потенциалом
Главный тренер клуба "Барселона" Ханс-Дитер Флик принял участие в пресс-конференции перед матчем испанской Ла Лиги против "Реал Овьедо". Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время мероприятия он поделился своим мнением о защитнике команды Пау Кубарси. Эта информация взята с сайта euro-football.ru.
Журналисты спросили Флика, наблюдается ли у Кубарси спад в уровне игры и связано ли это с его возрастом. Тренер в ответ отметил, что для 19-летнего футболиста иногда естественно не хватать стабильности.
По его словам, у Кубарси большой потенциал, и он считается одним из лучших центральных защитников Испании. В настоящее время "Барселона" занимает первое место в турнирной таблице Ла Лиги.
25 января, в воскресенье вечером, каталонская команда примет на своём поле "Реал Овьедо". Эта игра рассматривается как очередное важное испытание для команды в сезоне.