«Vest Hem» g‘alaba qozondi, Jaka mojaroga aralashdi
Shanba kuni Angliya Premer-ligasining navbatdagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unda «Vest Hem» va «Sanderlend» jamoalari o‘zaro bellashishdi. «Vest Hem» birinchi bo‘limda juda faol harakat qilib, tanaffusgacha uchta gol urishga erishdi.
«Sanderlend» esa ikkinchi bo‘limda faqat bitta gol bilan javob qaytardi. O‘yin yakunida hisob 3:1 bo‘lib, «Vest Hem»ning foydasiga hal bo‘ldi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida maydonda kutilmagan vaziyat yuzaga keldi.
«Sanderlend» jamoasi zaxira o‘rindig‘i atrofidagi vakillar orqa tribunada joylashgan muxlislar bilan tortishib ketishdi. Videolavhalardan ma’lum bo‘lishicha, ushbu bahsda eng faol ishtirokchilardan biri Granit Jaka bo‘lgan.
Yarim himoyachi ushbu uchrashuvda jarohati sabab jamoa tarkibiga kiritilmagan bo‘lsa-da, u stadionda jamoasi bilan birga edi. O‘yin tugagach, Jaka tribuna tomonga qarab nimanidir qichqirib, hatto muxlisni yaqinroq kelishga chorlagandek harakat qilgani kuzatildi.
Endi ushbu vaziyat intizomiy qo‘mita tomonidan ko‘rib chiqilishi kutilmoqda. Biroq yakuniy qaror hakam bayonnomasida ushbu voqea qanday qayd etilganiga bog‘liq bo‘ladi.

«Вест Хэм» победил, Джек вмешался в конфликт
В нем встретились команды «Вест Хэм» и «Сандерленд». «Вест Хэм» в первом тайме действовал очень активно и к перерыву сумел забить три гола.
«Сандерленд» же во втором тайме ответил лишь одним голом. По окончании матча счет был 3:1 в пользу «Вест Хэма».
Об этом сообщает euro-football.ru. В последние минуты встречи на поле произошла неожиданная ситуация.
Представители скамейки запасных «Сандерленда» вступили в перепалку с болельщиками, расположенными на задней трибуне. Как показывают видеозаписи, одним из самых активных участников конфликта был Гранит Жака.
Полузащитник, хотя и не был включен в состав команды из-за травмы, находился на стадионе вместе с командой. После окончания игры Жака повернулся к трибуне, что-то крикнул и даже, казалось, призывал болельщика подойти ближе.
Теперь ожидается, что данная ситуация будет рассмотрена дисциплинарным комитетом. Однако окончательное решение будет зависеть от того, как этот инцидент будет отражен в рапорте судьи.